váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zlatý list 2018

Právě na začátku května, přesněji dne 9. 5. 2018, proběhlo v městě Břidličná krajské kolo přírodovědně-ekologické soutěže Zlatý list. Jednalo se již o 46. ročník celorepublikové soutěže a vyhlašovatelem je Český svaz ochránců přírody. Organizátorem krajského kola je již po šesté SK ASK ČR Břidličná a ZŠ Břidličná.

I letošnímu ročníku předcházelo mnoho přípravné práce a snažení při získávání sponzorů i lektorů, a aby toho nebylo málo, rozhodlo se vyzkoušet pořadatelské schopnosti výše jmenovaných i počasí.

Po dnech přímo letních teplot se zrovna tento den obloha zatáhla a vycedila dokonce i pár dešťových kapek. Ale jak se říká „štěstí přeje připraveným“, takže měl déšť smůlu, všech 14 stanovišť bylo totiž opatřeno plátěnými stříškami. A zde je namístě i první poděkování, to všem, kdo stříšky na soutěž zapůjčili, tedy konkrétně: Pevnosti poznání PřF UP Olomouc, společnosti EKO – KOM, místnímu Klubu biatlonu Břidličná a CHKO Jeseníky.

Ale zpět k samotné soutěži. Letos se jí zúčastnilo celkem ve všech třech věkových kategoriích 44 šestičlenných družstev ze 17 ZŠ a gymnázií z celého Moravskoslezského kraje.  A jak už bylo řečeno, na soutěžní trati na žáky čekalo celkem 14 stanovišť, kde pod dohledem a vedením odborných lektorů museli prokázat své znalosti, vědomosti i dovednosti např. z oblasti ornitologie, botaniky, zoologie, myslivosti.....

Jenže, jak už je v Břidličné dobrým zvykem, pro soutěžící byl opět připraven i velmi hodnotný doprovodný program, na kterém vedle odborných přednášek Ing. Lady Hylové, Ph.D. z Katedry geologie PřF UP Olomouc, RNDr. Jiřího Šafáře – zoologa z CHKO Litovelské Pomoraví, nebo Bc. Marie Slabejové, podnikové ekoložky společnosti SEMIX PLUSO, spol. s. r. o. bylo pamatováno i na opravdu oddechové prožitky. 

O ty se vedle ZOO Olomouc, která přivezla na tento den s sebou malou kontaktní zoo v podobě dvou klokánků, surikaty, činčil a zakrslých králíčků, postaral rovněž člen skupiny Jumping Drums a současně její zakladatel Ivo Batoušek. Přivezl s sebou bubny a bubínky z celého světa a nejenže předvedl své mistrovské umění v jejich ovládání, ale dopřál i samotným soutěžícím, aby si na ně zkusili zabubnovat.

Zlatým hřebem však bylo, jak jinak, samotné vyhlašování výsledků, a tím i vítězů jednotlivých kategorií.  A stalo se již takovou nepsanou tradicí, že si starosta města Břidličné, pan Miroslav Kladníček, najde chvíli času, aby osobně předal aspoň jedné kategorii soutěžících diplomy. Nejinak tomu bylo i letos, kdy si z jeho rukou převzalo svůj diplom a uslyšelo první blahopřání hned 8 družstev kategorie N. Ostatním soutěžícím v kategorii M a S potom předal diplomy Ing. Michal Cechner ze společnosti PEFC Česká republika společně s ředitelem ZŠ Břidličná Mgr. Miroslavem Šimůnkem.

Pro ty, kdož jsou zvědaví na výsledkovou listinu, teď uvádíme následující:

Kategorie N

1. místo ...... – ZŠ Břidličná

2. místo ...... – ZŠ Město Albrechtice

3. místo ...... – ZŠ Břidličná

4. místo ...... – ZŠ Malá Morávka

5. místo ...... – ZŠ Hošťálkovy

6. místo ...... – ZŠ Lichnov

7. místo ...... – ZŠ Lichnov

8. místo ...... – ZŠ Hošťálkovy

 

Kategorie M

1. místo ...... – ZŠ Břidličná

2. místo ...... – ZŠ Město Albrechtice

3. místo ...... – ZŠ Břidličná

4. místo ...... – ZŠ Město Albrechtice

5. místo ...... – ZŠ a Gymnázium Vítkov

6. místo ...... – ZŠ Hošťálkovy

7. místo ...... – ZŠ Mladecko

8. místo ...... – ZŠ Třemešná

9. místo ...... – ZŠ Bruntál, Školní

10. místo ...... – ZŠ Holčovice

11. místo ...... – ZŠ a Gymnázium Vítkov

12. místo ...... – ZŠ Horní Město

13. místo ...... – ZŠ Andělská Hora

14. místo ...... – ZŠ Bruntál, Školní

15. místo ...... – ZŠ Karlova Studánka

16. místo ...... – ZŠ Andělská Hora

17. místo ...... – ZŠ Hošťálkovy

18. místo ...... – ZŠ Malá Morávka

 

Kategorie S

1. místo ...... – ZŠ Město Albrechtice

2. místo ...... – ZŠ Opava, Boženy Němcové

3. místo ...... – ZŠ Bruntál, Jesenická

4. místo ...... – ZŠ Břidličná

5. místo ...... – ZŠ Město Albrechtice

6. místo ...... – ZŠ Břidličná

7. místo ...... – Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál

8. místo ...... – Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál

9. místo ...... – ZŠ Mladecko

10. místo ...... – ZŠ Holčovice

11. místo ...... – ZŠ Bruntál, Jesenická

12. místo ...... – ZŠ Třemešná

13. místo ...... – ZŠ a Gymnázium Vítkov

14. místo ...... – ZŠ a Gymnázium Vítkov

15. místo ...... – ZŠ Andělská Hora

16. místo ...... – ZŠ Březová

17. místo ...... – ZŠ Holčovice

18. místo ...... – ZŠ Březová

 

Přestože do závěrečného celostátního kola postupuje za každý kraj jen družstvo na prvním místě z kategorie M a S, odměnu si zasloužili všichni členové soutěžících týmů. Nu, a také ji díky sponzorům dostali. Proto je třeba velmi poděkovat za materiální pomoc SEMIX PLUSO, spol. s r. o., HAVLÍK OPAL s. r. o., Časopis Zahrádkář, nakladatelství Robimaus, PRINTSTEP s. r. o.,  VZP Ostrava, FTV Prima, spol. s r. o., Česká průmyslová pojišťovna Ostrava, OSRAM Praha, ČSOB Ostrava, OPTYS Opava, SAFARI GASTRO, PEFC Česká republika, EKOLAMP, CHKO Jeseníky, Pevnost poznání Olomouc, Ing. Václav Klapetek, Ph.D. – Budka jako dárek, MK Fruit, s. r. o., MASPEX Czech s. r. o. a S T A R P s. r. o.

Stejně důležitá byla rovněž finanční podpora z Moravskoslezského kraje, Městského úřadu Břidličná, ČSOP, ENTO SPHINX s.r.o. a společnosti Martech holding a. s., bez níž by nebylo možné soutěž v plném rozsahu realizovat.

Na celkové dobré náladě se podíleli i žáci z 9. A, kteří byli vždy připraveni pomoct, kde bylo třeba, a vzorně se starali o občerstvení účastníků.

Takže, pokud bychom chtěli tento den a samotnou soutěž celkově zhodnotit, můžeme s dobrým pocitem říct, že se akce vydařila. Proto chci ještě jednou poděkovat všem, kdož se na bezproblémovém průběhu celého dne podíleli, tedy především všem lektorům, sponzorům, kolegům, ale i organizačním pracovníkům z řad žáků naší školy.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
kraj. koordinátorka ZL

 

 

 

admin, 13. 5. 2018, 20:29

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci