váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zlatý list 2017

Dne 2. 5. 2017 se uskutečnil v prostorách ZŠ Břidličná v pořadí již 45. ročník Zlatého listu.

Jen pro připomenutí, jedná se o celorepublikovou přírodovědně ekologickou soutěž, jejíž vyhlašovatelem je ČSOP.

Cílem celé soutěže je přiblížit žákům všech věkových kategorií zajímavosti přírody a prostřednictvím těchto informací v nich vyvolat zájem o danou oblast poznání.

Letošní průběh krajského kola byl díky aprílovému počasí rozhodně náročný a prověřil nejen znalosti a dovednosti žáků, ale především dobrou vůli, trpělivost i fyzickou zdatnost lektorek a lektorů. Posuďte sami, jak by se vám líbilo trávit 6,5 hodiny pod provizorním přístřeškem, nebo i bez něho, a navíc místy stát i v mokré trávě. 

Je sice pravdou, že pořádající organizace SK ASK ČR Břidličná si byla plně vědomá „bojových“ podmínek, které přinesly letošní rozmary počasí, ale propozice soutěže jasně stanoví, že soutěž musí proběhnout v nahlášeném termínu, a to  za každého počasí.

A tak se hostesky, žákyně 8. A třidy, snažily alespoň co nejlépe o všechny starat. Vařily čaj, kávu, roznášely malé občerstvení a hlavně úsměv a dobrou náladu. A že toho bylo opravdu třeba. Vždyť na 15 stanovištích, z nichž uvádíme namátkou alespoň hydrobiologii, ornitologii, geologii, botaniku, se vystřídalo během dne 320 soutěžících z 20 škol Moravskoslezského kraje. Přesněji 13 šestičlenných družstev v kategorii N, což jsou soutěžící z 1. – 3. třídy, 19 družstev v kategorii M, což jsou žáci 4. – 6. třídy a 20 družstev v kategorii S, tedy ti nejstarší soutěžící ze 7. – 9.třídy.

Jak se stalo již zvykem, byl i  doprovodný program,  stejně jako v předchozích letech, velmi kvalitní. A tak si mohli účastníci Zlatého listu ve volných chvílích popovídat s ošetřovatelkou, a obdivovat zvířátka ze ZOO Olomouc. Na další besedě se od zástupce společnosti, dozvěděli něco víc o ochraně ptačích oblastí, které vlastní společnost SEMIX PLUSO, s r.o. V jiné místnosti zase pracovnice spolku Derbinaus povídala o ochraně kriticky ohrožené antilopy Derbyho v Senegalu.  Šikovní soutěžící si mohli vlastnoručně vyrobit budku pro sýkorky. Zážitkem byla zcela určitě i podívaná na vystoupení šermířů – Severských pánů z Krnova, exkurze v Al Investu a řada dalších aktivit. Ve výčtu by bylo možné pokračovat, ale vraťme se zpět k samotnému zápolení a konečným výsledkům.

Zde je vždy prvních pět míst z každé kategorie:

Kategorie N

1. místo ...... – ZŠ Školní 2, Bruntál

2. místo ...... – ZŠ Břidličná

3. místo ...... – ZŠ Město Albrechtice

4. místo ...... – ZŠ a Gymnázium Vítkov

5. místo ...... – ZŠ a MŠ Karlova Studánka

 

Kategorie M

1. místo ...... – ZŠ Břidličná

2. místo ...... – ZŠ Město Albrechtice

3. místo ...... – ZŠ Břidličná

4. místo ...... – ZŠ Mladecko

5. místo ...... – Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál

5. místo ...... – ZŠ a MŠ Třemešná

 

Kategorie S

1. místo ...... – ZŠ Opava, Boženy Němcové

2. místo ...... – ZŠ Město Albrechtice

3. místo ...... – ZŠ Město Albrechtice

4. místo ...... – Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál

4. místo ...... – ZŠ Opava, Šrámková

5. místo ...... – ZŠ Břidličná

 

Diplomy a věcné ceny předal soutěžícím sám starosta města Břidličná pan Miroslav Kladníček a ředitel ZŠ Břidličná Mgr. Miroslav Šimůnek.

Přestože do závěrečného celostátního kola postupuje za každý kraj jen družstvo na prvním místě z kategorie M a S, odměnu si zasloužili všichni členové soutěžících týmů. Nu, a také ji díky sponzorům dostali.    Proto je třeba velmi poděkovat za materiální pomoc Nakladatelství Fraus, Mladá Fronta a.s., Časopis Zahrádkář, Sera CZ s. r. o., PRINTSTEP s. r. o.,  VZP Ostrava, FTV Prima, spol. s r. o, Grada Publishing, a.s., Bidfood Czech Republic s.r.o., Česká průmyslová pojišťovna Ostrava, Pevnost poznání Olomouc, ENTO SPHINX s.r.o., HAVLÍK OPAL s.r.o. , Albatros Media a.s.,   Ing. Václav Klapetek, Ph.D – Budka jako dárek, SEMIX PLUSO, spol. s r. o., AMIN spol. s r. o. , MK Fruit, s. r. o., S T A R P s. r. o., Lesy ČR, s. p.

Stejně důležitá byla rovněž finanční podpora z Moravskoslezského kraje, Městského úřadu Břidličná a společnosti Martech holding a. s.,  bez níž by nebylo možné soutěž v plném rozsahu realizovat.

Tak, snad už všichni víte, o čem je Zlatý list, a budete nám fandit i v příštím roce, nebo ještě lépe, budete se také zajímat daleko víc o přírodu, než jste to dělali dosud.

Proto chci ještě jednou velice poděkovat všem, kdož se na bezproblémovém průběhu celého dne podíleli, tedy především všem lektorům, sponzorům, kolegům, ale i organizačním pracovníkům z řad bývalých žáků naší školy.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
kraj. koordinátorka ZL

admin, 8. 5. 2017, 20:57

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci