váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zlatý list 2016

A je to za námi

Dne 9. 5. 2016 se v areálu ZŠ Břidličná uskutečnilo krajské kolo 44. ročníku celorepublikové přírodovědně – ekologické soutěže Zlatý list.  Jejím pořadatelem v Moravskoslezském kraji je již po čtvrté SK Břidličná. Letošního ročníku se zúčastnilo 52 závodních družstev, tedy celkem 312 žáků z jednadvaceti škol kraje.

Na náročné stezce s 15 zastávkami si soutěžící prověřili své vědomosti i um. A nemyslete, opravdu toho museli znát  docela dost z oblasti včelařství, ornitologie, bezobratlých živočichů, botaniky, lesnictví, myslivosti, rybaření, ale rovněž ze světa plazů a obojživelníků, šelem, ochrany přírody, první pomoci, ale i pro leckoho záhadných netopýrů, …

Pořadatelé se však postarali i o dobrou náladu a možnost zábavy v rámci dobrovolného programu. A protože nejen vědomostmi a hrou je třeba naplnit den, pořadatelé  připravili pro soutěžící rovněž i malé občerstvení, na němž se podílela společnost Madeta a.s.. Pitný režim, zase pro všechny zajistila společnost Fontea a.s.

Za úspěch celé akce je třeba poděkovat především  odborníkům na jednotlivých soutěžních stanovištích. Jmenovitě pracovníkům z PřF UP Olomouc, Lesů  ČR, s.p., EKO-KOMU a.s., ZOO Olomouc, CHKO Jeseníky, Hnutí Duha, Okr. mysliveckého spolku Bruntál, Českého svazu včelařů Rýmařov i všem ostatním, kteří se zasloužili o hladký průběh dne. Poděkování si rovněž zaslouží pedagogové ze ZŠ Břidličná a učitelé doprovázející soutěžní týmy.

Celé akci dodala na celospolečenském významu i návštěva starosty města Břidličná –  pana Miroslava Kladníčka, který osobně předal diplomy soutěžícím kategorie N.

A jako v předchozích letech, tak ani letos, neodjížděl žádný ze soutěžících s prázdnýma rukama. Na tom, že bylo možno všechny odměnit, mají zásluhu především sponzoři. Jmenovitě Moravskoslezský krajský úřad, Odbor školství mládeže a sportu, Povodí Odry, s. p., dále firmy  E.ON Česká republika, s.r.o. , STORCK ČESKÁ REPUBLIKA, s.r.o.,  MARTECH HOLDING a.s., uax® s.r.o., supermarket Terno Olomouc, Mladá fronta a.s., ČZS, z.s., ALBI, a.s., VZP, STARP, spol. s r.o., Fraus s.r.o., Portál s.r.o., Supermarket Senino, Rádio Impuls, Smart Press s.r.o., Nadace Depositum Bonum, INREKO spol. s.r.o., PRINTSTEP s.r.o., FTV Prima, spol. s r.o., Jung – Industry s.r.o., DAJANA PET s.r.o., Europe Direct Bruntál, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Infini a.s., Hnutí Duha Olomouc, Pevnost poznání Olomouc a  pan Zadražil – Vystřihovánky – projekty.

Tak, a na závěr ještě uvádíme po pěti nejúspěšnějších družstvech z každé kategorie.

Kategorie N – 1. – 3. třída

 1. ZŠ Město Albrechtice
 2. ZŠ Břidličná
 3. ZŠ a MŠ Třemešná
 4. ZŠ Školní, Bruntál
 5. ZŠ a Gymnázium Vítkov

 

Kategorie M – 4. – 6. třída

 1. ZŠ Břidličná
 2. ZŠ Opava, B. Němcové
 3. ZŠ Břidličná
 4. ZŠ Mladecko
 5. ZŠ Město Albrechtice

 

Kategorie S – 7. – 9. třída

 1. ZŠ a Gymnázium Vítkov
 2. ZŠ Město Albrechtice
 3. ZŠ Břidličná
 4. – 5. ZŠ a MŠ Jindřichov
       ZŠ Mladecko

 

 Fotky

Mgr. Květa Děrdová

krajský koordinátor ZL

 

admin, 24. 5. 2016, 11:11

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci