váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zlatý list 2014

Zlatý list 2014

     Poručit větru a dešti se nám sice nepodařilo, ale zvítězit nad ním ano :-) ! Stalo se tak dne 16. května, kdy  se v prostorách ZŠ Břidličná uskutečnilo již podruhé krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Jen pro úplnost – vyhlašovatelem této soutěže je Český svaz ochránců přírody a letošní ročník je již 42. Krajským organizátorem  soutěže pro Moravskoslezský kraj je Studentský klub (SK) Břidličná při ZŠ, jako samostatný klub Asociace středoškolských klubů ČR.

     Ale vraťme se zpět k letošnímu ročníku a  jeho průběhu. Samotné soutěže se zúčastnilo celkem 26 šestičlenných družstev z 11 škol Moravskoslezského kraje. Je sice pravdou, že původně se přihlásilo 15 škol, ale zřejmě se někteří přihlášení zalekli zhoršeného počasí a na poslední chvíli se odhlásili. Takže dorazili opravdu jen ti skalní, co mají rádi jak přírodu, tak se ani nebojí porovnat své vědomosti s ostatními.

     Jak už jsem napsala, počasí nám letos opravdu moc nepřálo. Proto na rozdíl od minulého roku, kdy bylo všech 10 soutěžních stanovišť i doprovodný program rozmístěn v celém venkovním areálu školy, muselo se tentokrát vše vměstnat jen do samotné budovy ZŠ.  Je zbytečné psát, že to přineslo řadu dodatečných opatření i omezení a  zvýšenou náročnost na pořadatele, pedagogy, ale i samotné soutěžící žáky.

     Tak se škola změnila v hučící úl, v němž byly vedle soutěžních míst umístěny i prostory pro náhradní doprovodný program. V rámci něho si mohli soutěžící zahrát stolní tenis, stolní společenské hry, kouknout na video, vyrobit si vlastnoručně budku pro veverky, podívat se, a dokonce si i vyzkoušet kovářské řemeslo, které přijeli představit žáci ze Střední školy technické a zemědělské Mohelnice. Dále si pohladit sovičky a dovědět se něco víc z jejich života …

     Nu, a zlatým hřebem doprovodného programu bylo vystoupení Společenství Severských Pánů  – skupiny historického šermu. I když nedošlo díky nevlídnému počasí na slibovanou lanovou dráhu, skákací hrad a povození na koních, měli soutěžící dost prostoru pro zábavu i získání nových  poznatků.

     A protože  jak hlásá lidová moudrost nejen láska, ale i celková spokojenost prochází žaludkem, postaraly se dívky z 9.A a paní kuchařky ze školní jídelny o to, aby ke spokojenosti nic nechybělo J . Dívky připravily plněné housky a za přispění sponzorského daru Kofoly, a.s.   v podobě balených nápojů dbaly o přísun energie soutěžícím i během dopoledne. Zrovna tak se velmi dobře zhostily i role hostesek, kdy se 100% staraly o přítomné pedagogy, odborné pracovníky i ostatní hosty.

     Paní kuchařky se zas postaraly o chutný oběd, který si všichni moc pochvalovali, i příjemné prostředí jídelny.

     Zrovna tak je třeba pochválit i druhou část 9.A, tedy tu mužskou. Je třeba říct, že kluci byli vždy tam, kde jich bylo zrovna třeba, a bez protestů, ale naopak s úsměvem, ochotně pomáhali. Prostě Svatoušci z 9.A , jak hlásaly jejich mikiny, které si nechali zhotovit na rozloučenou se ZŠ. :-)

     A když už jsem u děkování, pak je zde na místě vyslovit opravdu velký dík všem sponzorům, kteří se zasloužili nejen o průběžnou, ale i závěrečnou pohodu, radost a neváhám napsat i nadšení soutěžících. Jmenovitě firmám Nikon, spol. s r.o., In Optik, Albatros Media, a.s., Kofola, a.s., Miki Fun, spol. s r.o., EKO-KOM,  a.s., Česon – Česká společnost pro ochranu netopýrů, Naše Příroda, o.s., Vydavatelství Mladá fronta, ČZS, z.s., ALBI, a.s., Sera, ČEZ, a.s., Lesy ČR, a.s, ČSOP, Robimaus – sdružení Magdaléna a Robert Javorských, VZP, Moravskoslezský krajský úřad, STARP, spol. s r.o. a Radimu Staňkovi.

     Díky jejich pochopení a podpoře celé akce si mohli odnést hodnotné ceny nejen vítězové na prvních pěti místech v každé kategorii (N, M, S), ale navíc  každý z účastníků dostal nějaký dárek i sladkou odměnu.

     Buďte si však jisti, že ony odměny byly opravdu zasloužené, vždyť projít všemi 10 odbornými stanovišti a dokázat odpovědět na  řadu  „záludných“ teoretických i praktických otázek J  z oblasti botaniky, včelařství, rybářství, myslivosti, ochrany přírody, ornitologie, entomologie, lesnictví, chiropterologie a prezentace vlastní práce pro přírodu není nic jednoduchého.                                            

     Na závěr bych ráda poděkovala za pochopení a účinnou pomoc celému vedení ZŠ Břidličná v čele s ředitelem Ing. M. Glacnerem a všem podílejícím se pedagogům, bez jejichž podpory by průběh akce nebyl možný. Rovněž tak velice děkuji všem přítomným odborníkům, kteří svou erudovaností a profesionálním přístupem přispěli ke kvalitě celé soutěže.

 

Pět nejúspěšnějších v každé kategorii:

 

Kategorie N / 1. – 3. třída

1. místo – ZŠ a MŠ Třemešná

2. místo – ZŠ Břidličná – kapitán Adam Přecechtěl

3. místo – ZŠ Jesenická, Bruntál

4. místo – ZŠ a MŠ Karlova Studánka

5. místo – ZŠ Břidličná – kapitán Miroslav Loukota

 

Kategorie M / 4. – 6. třída

1. místo – ZŠ a MŠ Třemešná

2. místo – ZŠ Dvořákův okruh 2, Krnov – kapitánka Anna Kocmánková

3. místo – ZŠ Jesenická, Bruntál

4. místo – ZŠ Břidličná

5. místo – ZŠ a MŠ Hošťálkovy

 

Kategorie S / 7. – 9. třída

1. místo – ZŠ Břidličná – kapitánka Karolína Hricová

2. místo – ZŠ Břidličná – kapitánka Tereza Hamplová

3. místo – ZŠ Město Albrechtice – kapitán Jan Turek

4. místo – ZŠ a MŠ Třemešná

5. místo – ZŠ Město Albrechtice – kapitánka Alena Kotková

 

Fotky

Zde je kompletní fotogalerie ze soutěže: http://migl.rajce.idnes.cz/…list_komplet


 

 

                                                                                                             Mgr. Květa Děrdová

krajský koordinátor

admin, 19. 5. 2014, 15:17

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci