váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zlatý list 2013

     Nedávno jsme Vás informovali o tom, že po velmi dlouhé odmlce se uskuteční krajské kolo celorepublikové přírodovědně-ekologické soutěže, určené dětem ve věku 7 až 15 let.

     A už je to tady! Vyvoleným dnem se stalo úterý 14. května!

     V tento den se na školním pozemku a v budově ZŠ Břidličná sešlo 150 soutěžících, což znamená, že si mezi sebou změřilo své znalosti 25 šestičlenných družstev z 8 škol.

     Po přivítání všech zúčastněných a úvodních pokynech se na trasu vydali nejmladší soutěžící z kategorie N. A nemyslete si, trať byla náročná s osmi soutěžními stanovišti, na nichž byli připraveni odborníci z CHKO Jeseníky, Lesní správy Janovice, OMS Bruntál, Rybářského spolku, Včelařského sdružení, ČSO, ale i kovářský mistr ze SŠTZ Mohelnice…

     Pro jednotlivé soutěžní kategorie (N, M, S) byly připraveny nejrůznější  pracovní listy, hmatovky, puzzle a v rámci praktické části i dřevěné polotovary a přírodniny na zhotovení hmyzího domečku pro užitečný hmyz.

      Bylo by však zavádějící, kdybychom se tvářili, jako by Zlatý list byla jen spousta úkolů. Naopak, pořadatelé si včas uvědomili, že je třeba připravit pro účastníky i doprovodný program. A tak díky pochopení Poštovní spořitelny vyrostl ve vestibulu školy skákací hrad, mezi stromy byla umístěna lanová dráha, kterou pro tento účel zapůjčilo SVČ Bruntál a na protilehlé louce na zájemce o povožení čekali dva koně z JK Jestřábí, o.s.

      O občerstvení všech zúčastněných se zase postarala firma Amin spol. s. r. o. z Velké Štáhle, která dodala pití, a Pekařství Šimbera z Libiny s borůvkovými koláčky. Dřevěné desky na výrobu hmyzích domečků nám věnoval pan Jiří Štanglica z Janovic.

     Ale ani to ještě nebylo vše, na co se mohli účastníci těšit. Čas si našel a přišel mezi ně se zajímavou přednáškou o kamzících v Jeseníkách, pan Štěpán Mikulka a pan Hájek zase neváhal přivést včelařské pomůcky včetně úlu, aby mohl zájemce seznámit se zajímavým životem včel a včelaření.

     Vy jste však již jistě zvědaví kdo nakonec vyhrál. Tak tedy:

 

Kategorie N – 1. – 3. třída

 

 1. ZŠ a MŠ Malá Morávka
 2. ZŠ  Bruntál, Jesenická
 3. ZŠ  Lichnov
 4. ZŠ  Třemešná
 5. ZŠ  Rýžoviště
 6. ZŠ  Lichnic
 7. ZŠ  Břidličná
 8. ZŠ  Břidličná

 

Kategorie M – 4. – 6. třída

 

 1. ZŠ  Břidličná
 2. ZŠ  Třemešná
 3. ZŠ  Břidličná
 4. ZŠ  Třemešná
 5. ZŠ  Bruntál, Jesenická
 6. Gymnázium Rýmařov
 7. ZŠ Andělská Hora
 8. Gymnázium Rýmařov
 9. ZŠ Rýžoviště

 

 

Kategorie S – 7. – 9. třída

 

 1. ZŠ  Třemešná
 2. ZŠ  Bruntál, Jesenická
 3. ZŠ  Břidličná
 4. ZŠ  Břidličná
 5. ZŠ  Bruntál, Jesenická
 6. ZŠ  Třemešná
 7. ZŠ  Andělská Hora
 8. ZŠ  Andělská Hora

 

     Jak vítězové, tak i všichni účastníci neodcházeli s prázdnou. Díky sponzorům, jmenovitě Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje – odbor školství a životního prostředí, The Candy Plus Sweet Factory, s. r. o., firmě SEMO s. r. o., firmě Auto Lašák, Lesům ČR a. s., CHKO Jeseníky a Sera CZ s. r. o., si totiž každý z nich odvážel pěkný dáreček.

     Pořadatelům přálo i počasí a  tak se celý den opravdu vydařil, což potvrzují i fotografie.

 

Za všechny pořadatele,

Mgr. Květa  Děrdová, krajská koordinátorka soutěže

admin, 20. 5. 2013, 21:04

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci