váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zlatá srnčí trofej

V sobotu 3. 6. 2017 se osm nadšenců z přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná při ZŠ vydalo za dalším dobrodružstvím. A protože, se i členové kroužku těší na nové spolužáky, malé přírodovědce, vzali s sebou i dva žáky ze ZŠ a MŠ Rýžoviště – Terezu Šopíkovou a Filipa Šibu.

A kam se to vlastně vydali? Nejprve s rodiči na autobusové nádraží do Bruntálu. Zde už čekal objednaný autobus a hlavně hlavní organizátorka okresního kola soutěže Zlatá srnčí trofej, paní Ing. Karla Hynštová z OMS Bruntál a také další přírodou zaujaté děti. Cesta za dobrodružstvím mohla začat. Pro členy kroužku to byla úplně nová zkušenost, proto se těšili nejen do Afrického muzea Safari v Holčovicích, ale i na ukázku výcviku loveckých psů, střelbu ze vzduchovky a samozřejmě i na test nejen z mysliveckých znalostí.

Celý program slavnostně zahájil předseda Mysliveckého spolku Bruntál, pan Ing. Jaroslav Mader a odstartoval tak okresní kolo soutěže Zlatá trofej. Následoval tak postupně test, střelba, ale také prohlídka muzea, opékání špekáčků, ukázka výcviků dravců…

Setkání se zúčastnilo přes 40 dětí z šesti škol okresu, které byly rozděleny do 3 kategorií. Nejmladší žáčci 1. a 2. tříd, dále žáci 3. – 5. třídy a nakonec ti nejstarší, tedy žáci 6.- 9.třídy.

Přestože se celá akce nesla v duchu pohody a hesla“ Vítěz je každý, kdo se snaží porozumět přírodě“, bylo zde i tak netrpělivě očekávané vyhlášení výsledků.

Dle slov hlavní organizátorky, byli ti nejmenší tak vyrovnaní, že byli vlastně všichni první a odnesli si kromě diplomu i pěkné ceny. Nu, a zde jsme měli svá želízka, byla to Michaela Bartozelová z1.třídy a dva ostřílení borci z druhé třídy, tedy Jan Loukota a Mateo Cios.

I v druhé kategorii jsme měli samozřejmě zastoupení. Naši pověst hájili Petr Oliš, Miroslav Loukota a Kateřina Bartozelová. A přesto, že nebyli na „bedně“, byli šikovní a rovněž si zasloužili ocenění i dárečky. Tedy, nebyli na “bedně“, vlastně byla! Vždyť nejlepší střelkyní se stala Katka Bartozelová a odnesla si tak navíc krásný velký dřevěný terč s tetřívkem a poukázku na bazén v hodnotě 500.- Kč.

V třetí kategorii, jsme měli nejmenší zastoupení, ale i zde se Eliška Šopíková a Eliška Zlámalová praly statečně a zasloužily si rovněž ocenění i dárečky.

Počasí nám přálo, program byl opravdu bohatý a tak jsme se ani nenadáli a už tu byl čas obědu a pak i odjezdu.

A tak nezbývá než poděkovat všem organizátorům za senzační setkání, poblahopřát našim žákům k úspěchu a hlavně se těšit na další společná setkání.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

admin, 8. 6. 2017, 12:01

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci