váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zlatá Praha

     Docela bez nadsázky se tak jevila 25.11. v ranním slunci dvěma dívkám ze 7. tříd, a to konkrétně Růžence Haltmarové a Pavlínce Vejmolové i mně. Kde jsme se tam vzaly ? Tak to Vám moc ráda povím, vlastně se tak malinko pochlubíme, ale myslím, že je opravdu čím. Začalo to tím, že mi na školu přišly propozice pro 4. Ekologickou konferenci základních škol, i s nabídkou účastnit se jí.

     Zní to snadně, jenže podmínkou účasti bylo předložení žákovské práce s ekologickou tématikou. Seznámila jsem proto s touto možností žáky 7. a 8. tříd. Zájem projevily výše zmíněné dívky, kamarádky ze 7.A a 7.B. Pak už následovaly hodiny pilné, trpělivé a poctivé práce. Nešlo o to jen tak něco opsat či sepsat. Kdepak. V prvé řadě bylo třeba pracovat v učebně přírodopisu, pozorovat a zapisovat výsledky pokusu. Co dívky pozorovaly ? Je to prosté, klíčící semínka, avšak v různých hodnotách pH. Jejich práce totiž nese název Klíčivost semen a zakořenění rostlin v závislosti na pH. Jak jsem již napsala, děvčata byla pilná, semínka klíčila … Prostě práce byla hotová ve stanoveném termínu, a tak putovala na adresu zadavatele – Klubu ekologické výchovy Praha. A protože se zřejmě líbila, byla vybrána do závěrečné přehlídky. Dostaly jsme tak příležitost prezentovat naši školu přímo v Praze na MŠMT. A teď je možné navázat na první věty tohoto článku. Nebylo jednoduché dostat se do této přehlídky, kde jsme měly možnost představit žákovskou práci před vybranými zástupci ZŠ a nižších ročníků gymnázií z celé republiky. Jen tak pro informaci, spolu s námi se do tohoto výběru dostala i jedna z prací studentek rýmařovského gymnázia. Byl trochu problém dostat se do budovy MŠMT včas, tedy v 9,00 hod. Vyrazily jsme proto z Břidličné už ve 4,30 hod ráno. Ve vlaku jsme se setkaly i se zmíněnými dívkami z Rýmařova a do cíle jsme dojely společně.
     Je třeba říct, že akce se uskutečnila pod záštitou České komise UNESCO v rámci Dekády OSN Vzdělávání pro udržitelný rozvoj. Nebudu vás již více napínat a prozradím, že prezentace Růžence a Pavlínce opravdu vyšla, a to dokonce natolik, že při předávání diplomu za účast, nám bylo organizátorkami a současně patronkami akce paní Doc. Švecovou a paní Doc. Kvasničkovou sděleno, že práce byla oceněna jako jedna z nejlepších a to hned z několika kritérií. To víte, že nás to moc a moc potěšilo a cítily jsme to jako vyznamenání nejen pro nás, ale i celou ZŠ Břidličná.!
     Ve zbývajícím čase jsme se ještě stihly projít po Karlově mostě i Staropražském náměstí, obdivovat majestátnost Hradu i cestovat metrem.

Fotky a diplom najdete ve fotogalerii Co se děje

Mgr. Květa Děrdová

admin, 1. 12. 2009, 8:08

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci