váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zelený lísteček

     Také jste si všimli, že březen je měsíc radostného očekávání? Těšíme se na příchod jara, radujeme se z prvních zelených lístků, kytiček, ptačího zpěvu…

     Proto se letos žáci 9. A ZŠ Břidličná rozhodli, že se pod patronací SK Břidličná, jehož je většina z nich členy,  pokusí přivolat jaro o něco dříve, tedy alespoň pro děti z okolních MŠ. V rámci předmětu EVVO pro ně vymysleli a následně zorganizovali zábavnou přírodovědně – ekologickou soutěž nazvanou Zelený lísteček.

     A tak se 19. 3. 2014 v 9.00 hod. otevřely dveře naší ZŠ pěti soutěžním družstvům z MŠ Břidličná, Ryžoviště a Velké Štáhle. Deváťáci si pro ně nepřipravili pouze řadu zábavných úkolů, ale i vlastnoručně upečené tvarohové koláčky a muffiny. Samozřejmostí bylo i pitíčko, zajištěný oběd ve školní jídelně a především diplomy, medaile a drobné ceny pro všechny účastníky soutěže.

     Protože stará lidová moudrost tvrdí, že s plným žaludkem je vše snadnější, bylo prvním úkolem dětí sníst připravený koláček Cool. Když se úkolu úspěšně zhostily, čekalo na ně devět dalších záludností v podobě skládání velkých kostek s přírodním motivem (opět vyrobených samotnými deváťáky), hmatovkou, záludné třídění odpadů  Cool, pohybová hra, hledání rozdílů v obrázcích, kelímková lupa s živým cvrčkem, vědomostní hra Človíčku, nezlob se a odpověz, ale také setkání se živými zvířátky. Děti měly také možnost si z blízka prohlédnout žabku, ježka, gekona, želvu, rybičky, ráčky, nebo drobné voliérové ptáčky. Dokonce si i  pohladily Teddy králíčky a morčata.

     Podle spokojených úsměvů dětí i pochvalných slov paní učitelek z MŠ, které své svěřence na celé akci doprovázely, se Zelený lísteček opravdu vydařil ke spokojenosti všech.

     Svědčí o tom i pochvala ředitele ZŠ, kterou si z úst Ing. Miroslava Glacnera, po zásluze deváťáci vyslechli.

     Poděkování za úspěšný průběh akce patří rovněž všem pedagogům, kteří pro ni měli velké pochopení a přispěli ke zdárnému průběhu.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová

třídní učitelka 9.A

admin, 24. 3. 2014, 16:20

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci