váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zelený lísteček, aneb soutěžní dopoledne pro MŠ

Venku se pyšní svými květy první sněženky, prvosenky i bledule. Prostě nastal přesně ten správný čas na setkání a kamarádské zápolení malinkých „přírodovědců“ z MŠ.

Že jste o ničem takovém ještě neslyšeli ani nečetli?

Tak to se k vám asi ještě nedostaly zprávy ze ZŠ Břidličná. Protože jinak byste si jistě vzpomněli na předchozí dva ročníky této soutěže, kterou si pro své malé kamarády připravují pod vedením pedagogů samotní žáci této školy.

Nápad vznikl před několika lety, po první úspěšné spolupráci  SK ASK ČR Břidličná a ZŠ Břidličná při organizaci Krajského kola Zlatého listu. Ano, zde se jedná o celorepublikovou přírodovědně ekologickou soutěž pořádanou Českým svazem ochránců přírody pod záštitou  MŠMT.

Myšlenka je ale stejná, tedy umožnit dětem prohloubit si zábavnou formou své vědomosti z oblasti přírody.

Ale vraťme se zpět k Zelenému lístečku. Ten letošní se uskutečnil ve středu 15.3.2017 v prostorách naší školy. Do soutěže, v níž na 4 – 6členná družstva čekalo 10 záludných stanovišť plných úkolů, se přihlásilo 5 soutěžních týmů. Byly to děti z MŠ Břidličná, MŠ Velká Štáhle, MŠ Moravskoslezský Kočov a  ZŠ a MŠ Rýžoviště. 

Po ranním přivítání a společné prohlídce mini zoo v níž se děti mohly setkat s mláďaty činčil, zakrslých králíčků, osmáky, ale i nosálem Eli, se všechny neohroženě pustily do zdolávání všech zapeklitých úkolů. A že nebyly jednoduché. Na jednotlivých stanovištích musela družstva, rozdělená vždy do dvou skupinek,   poznávat  stopy zvířat, rozhodnout se pro správné  roztřídění odpadů, ale rovněž si vyzkoušet  mikroskopování, skládat puzzle… Body získané na jednotlivých stanovištích se potom družstvu sčítaly.

A protože závodníkům při plnění úkolů pořádně vytrávilo,  s chutí  se po skončení soutěže pustili do připraveného občerstvení. To pro ně vlastnoručně napekla děvčata z 8. A.

Ale vy jste již dozajista zvědaví na výsledky soutěžení.  Dobrá, ale dřív než vám to prozradíme, je třeba říct, že vítězi Zeleného lístečku byli vlastně úplně všichni!

Také si všichni odnesli nějaký ten dárek. Žáci – organizátoři akce a pedagogové ve formě pěkného pocitu z půldne prožitého s mrňaty. Nu, a samotné děti z MŠ si navíc odnesly i diplomy, medaile, drobné dárky i originální Dokreslovačky, které pro malé kamarády vytvořili naši žáci. O sladké překvapení pro všechny soutěžící se postarala Adéla Poláčková z 8.A s maminkou.  Moc jim za podporu akce děkujeme.

Věříme, že toto společné setkání nebylo poslední, ale naopak, je začátkem  dalších společných akcí.

Fotky


Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

admin, 21. 3. 2017, 12:10

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci