váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zelený lísteček 2018

Venku sice jaro nad zimou ještě nevyhrálo, ale i tak nastal čas na setkání a kamarádské soutěžení malinkých „přírodovědců“ z MŠ.

A o jakou soutěž se vlastně jedná?

Nápad vznikl před čtyřmi lety, kdy žáci pod vedením pedagogů zorganizovali vědomostní soutěž pro malé kamarády z MŠ. Snahou je umožnit jim prohloubit si zábavnou formou své vědomosti z oblasti přírody.

Letošní Zelený lísteček se uskutečnil v úterý 27. 3. 2018 v prostorách naší školy – ZŠ Břidličná. Do soutěže, v níž na 6– ti členná družstva čekalo 11 stanovišť plných úkolů, např. poznávání stop, třídění odpadů, stavění z kinetického písku, mikroskopování, poznávání částí těl živočichů se přihlásilo 6 soutěžních týmů. Jednalo se o děti z MŠ Břidličná, MŠ Janovice, MŠ Moravskoslezský Kočov a ZŠ a MŠ Rýžoviště.

Po ranním přivítání, kdy někteří posnídali, jiní si vyzkoušeli skládání mapy ČR, se všichni neohroženě pustili do zdolávání soutěžních úkolů. A protože závodníkům při plnění úkolů pořádně vytrávilo, pustili se po skončení soutěže s chutí do připraveného občerstvení. To pro ně vlastnoručně napekla děvčata z 9. A. Po chvilce odpočinku zpestřeném pohádkou, se už všichni nemohli dočkat, jak celé klání dopadlo. Vítězi letošního ročníku Zeleného lístečku byli vlastně úplně všichni! Také si všichni odnesli nějaký ten dárek. Čekaly na ně totiž diplomy, medaile, knižní dárky, cukrovinky i originální Dokreslovačky, které pro malé kamarády vytvořili naši žáci.

Ale to ještě není vše. Podle časových možností, se žáčci podívali do naší mini zoo, v níž se mohli setkat s jedenácti denními mláďaty zakrslých králíčků, osmáky, činčilákem, ale i odrostlými mláďaty morčat.

Věříme, že se všem toto společné setkání líbilo a už se moc těšíme na další společné akce.

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

admin, 3. 4. 2018, 14:57

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci