váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zelený lísteček 2015

     Tak, a je to tady! Rozzářená očka, napjaté tvářičky, nepokoj a napětí!

     Ano, to vše bylo možné zaznamenat dopoledne 17. 2. 2015 v prostorách ZŠ Břidličná. A jak by také ne, když se zde uskutečnil již druhý ročník přírodovědně – ekologické soutěže Zelený lísteček.

     Letos se zde sešlo celkem 6 soutěžních družstev z MŠ Břidličná, ZŠ a MŠ Ryžoviště, MŠ Velká Štáhle a přípravné třídy ZŠ Břidličná.

     Co si pod Zeleným lístečkem vlastně představit? Už bylo napsáno, že jde o přírodovědně – ekologickou soutěž, v rámci níž si i malé děti nacházejí bližší cestu k přírodě, její ochraně a porovnávají své dosavadní znalosti o zvířátkách i kytičkách.

     Takových soutěží přibývá a je to dobře. Tahle je však jedinečná tím, že jejími organizátory i realizátory jsou samotní žáci. Přesněji tamní deváťáci v předmětu EVVO. Převzali totiž pomyslnou štafetu od loňských žáků 9. A, kteří si to celé vymysleli a poprvé zrealizovali, to vše v rámci projektu Deváťáci a jejich EVVO prográmky.

     Děti si tak mohly vyzkoušet svou šikovnost při skládání kostek s přírodní tématikou, správně umístit nejrůznější přírodniny k pomyslným stromům a mnoho dalších dovedností. Celá soutěž byla koncipována jako jedna velká hra. Navíc měly příležitost pohladit si nejenom malého králíčka či morče, ale sáhnout si i na žábu, ještěrku nebo želvičku.

    A protože všichni dobře víme, že při práci brzy vytráví, připravila si děvčata pro malé kamarády i občerstvení. Nu, a co by to bylo za soutěž bez diplomů, medailí a drobných dárečků, proto nechybělo nic z toho ani v úterý.

     Závěrem je třeba se zmínit, že  celou realizaci zaštítil a finančně zajistil SK Břidličná (studentský klub). 

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 21. 2. 2015, 23:21

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci