váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Žákovská ornitologická konference

V úterý 22. 5. 2018 se vybraní malí ornitologové z přírodovědných kroužků SK ASK ČR Břidličná vydali na cestu do Prahy.

Tak tedy, vše začalo v 3.30 hod ráno srazem našich přírodovědců na autobusovém nádraží v Břidličné. Pak už následovala cesta do Prahy na 1. žákovskou ornitologickou konferenci, kterou uspořádala Česká společnost ornitologická.

Na této akci, která byla určena žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol z celé ČR, mohli jednotlivci i badatelské týmy prezentovat výsledky své práce formou posteru či ústní prezentace.

Zde jsme přece nemohli chybět Big grin! Zaprvé, je to nová zkušenost a těch není nikdy dost, za druhé příspěvky studentů byly proloženy přednáškami odborníků z katedry ekologie UK Praha, RNDr. Terezy Petruskové, Ph.D.: Jak souvisí strnadí nářečí v Čechách s invazí anglických strnadů na Zéland? Další velice zajímavou přednášku měl prof. RNDr. Tomáš Grim, Ph.D. z katedry zoologie PřF UP Olomouc: Opeřený bohém bez zodpovědnosti. Uznejte, že to si přeci žádný ornitolog nemůže nechat utéct. Navíc po skončení konference byla připravená terénní exkurze spojená s ukázkou kroužkování ptáků, kterou vedl ornitolog Martin Sládeček.

Nu, a co napsat o naší prezentaci? Volba byla jasná. Doplnili jsme a rozšířili o další praktické ukázky možnosti ochrany ptáků náš projekt Vlaštovky, jiřičky a rorýsi v Břidličné a okolí. Do prezentace práce se pustili Kateřina Bartozelová, Petr Oliš, Miroslav Loukota, jako zástupci Baby teamu JEŽCI a na pomoc jim premiérově přišli Jan Loukota, Michaela Bartozelová a Ema Lučanová z Baby teamu PTÁČATA. Svoji prezentaci všichni zvládli na jedničku.  Zvláštní pochvalu si, ale přeci jen zaslouží Honza, který poprvé prezentoval před velkým publikem a to opravdu profesionálně!

Jenže konkurence byla veliká a soutěžní příspěvky na vysoké úrovni. Proto musela být odborná porota přísná a dávat spoustu záludných otázek. A ani tak to neměla jednoduché.

Odpoledne však došlo na očekávané vyhlášení výsledků v kategorii poster a v kategorii ústní prezentace.

Také už jste zvědaví, jak jsme dopadli?

Odborná porota vyhodnotila naši práci jako komplexní a dobře prezentovanou, a tak naši ornitologové získali 1. místo! Velká gratulace tak patří všem prezentujícím.

Rázem byla únava pryč, všichni si užili kroužkování s odborným výkladem a bez problému zvládli i dlouhou cestu domů.

Organizátorům konference děkujeme za parádní nápad a realizaci celé akce. Věříme, že konference bude probíhat i v dalších letech.

Poděkování si zaslouží i SK ASK ČR Břidličná, který celou cestu zafinancoval.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužků

admin, 28. 5. 2018, 7:57

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci