váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Základní škola Břidličná opět naděluje

     Že prosinec už byl a Ježíšek je pryč? Máte pravdu, ale žáci ZŠ Břidličná si na něj zahráli právě v tyto dny.
     Tak jako každý školní rok i letos část peněz, které si žáci vydělali za sběr druhotných surovin a pomerančové kůry, věnovali na dobročinné účely.

     Letos žáci rozdělovali rovné tři tisíce korun. Do samotného dělení se zapojilo pět tříd z I. a II. stupně. Každá třída si po důkladném zvážení z nabízených projektů vybrala svého favorita. V nabídce byly již pravidelně podporované projekty, ale i zcela nové a samo s sebou byl prostor i na vlastní návrh, jak z penězi naložit.
     A jak rozdělování dopadlo? Žáci podpořili čtyři projekty. Již tradičně, podpořili našeho adoptovaného klokánka králíkovitého v ZOO Olomouc. Nezapomněli ani na Stacionář pro sirotky v SAR, který podporujeme již druhým rokem. Tento Stacionář vybudovala a provozuje organizace Siriri, kterou znáte již z projektů Brýle pro Afriku a Škola škole. Peníze zůstaly i na kampaň Zvíře v nouzi, kterou organizuje již tradičně ČSOP a slouží na podporu péče o handicapované volně žijící živočichy. Zcela nově se rozhodli žáci šestých tříd o podporu nákupu vakcín proti dětské obrně, která ve světě ročně zabije desítky tisíc dětí. Tento nákup na dálku organizuje společnost UNICEF.
     Nu, a protože některým žákům bylo líto, že peníze nevyšly na koupi dárku pro naše kamarády z DD Janovice, rozhodli se, že za část bodů, které mají za Recyklohraní, tedy sběr vybitých baterií, drobného elektro zařízení a nefunkčních zářivkových žárovek, vyberou dáreček právě pro ně.
     Velice nás potěšilo, že z některých organizací již přišlo poděkování či dárcovský list. Poděkování však nepatří jen žákům a pracovníkům školy, ale především Vám všem, kteří jste nám se sběrovými akcemi pomáhali. Věříme, že nám zachováte přízeň i v dalších letech.

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

jezisek-v-zs-nahled

admin, 8. 2. 2011, 18:38

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci