váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zajímavá beseda

K právě takové došlo dne 8. 3. 2018 v prostorách ZŠ Břidličná. To když PaedDr. Ing. Vladimír Vinter, Dr. z katedry botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Olomouc vyhověl přání členů přírodovědných kroužků SK Břidličná. Přijel mezi ně, aby se s nimi podělil o své zážitky ze zahraničních výprav za poznáváním přírody a jejích největších tajů. 

Nedivte se proto, že se v uvedený den nechtělo malým přírodovědcům domů, přestože už dávno skončilo vyučování. Místo toho s napětím sledovali příjezdovou cestu ke škole, zda se na ní opravdu objeví tolik očekávaný host. Jejich radost proto nebrala konce, když uviděli Dr. Vintera přicházet. A co teprve, když se dozvěděli, že je ochotný nejen vyprávět o Velké pětce, ale následně i odpovídat na otázky kolem stresu rostlin. V rámci povídání z posledních cest do Afriky, kdy se mimo jiné dozvěděli, jak to je vlastně s ochranným zbarvením srsti gepardů a levhartů, že žirafa má vlastně 8 krčních obratlů, ale chybí jí jeden hrudní. Ale i spousty dalších zajímavostí o tamní flóře i fauně.

Přestože čas rychle běžel, došlo i na otázky týkající se přímo samotné „objevitelské“ práce členů kroužku. A přesto, že to byl čas opravdu řádně naplněný informacemi i radami, zdaleka neuspokojil zvědavost malých biologů z kroužků SK ASK ČR Břidličná. Proto jim na rozloučenou PaedDr. Ing. Vinter, Dr. nabídl, že pokud budou pilně pracovat na svých projektech, rád se s nimi zase někdy setká.

obrazek
obrazek


Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

admin, 12. 3. 2018, 9:41

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci