váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zahájení školního roku 2018 – 19

Letošní prázdniny zůstávají ve vzpomínkách a nám začal pravidelný školní rytmus.

Během prázdnin jsme nezaháleli. Probíhala běžná záchovná údržba – malování, rekonstrukce hygienických koutů a tříd, opravy vybavení a samozřejmě úklidové práce, za které moc děkuji všem uklízečkám. Nové nábytkové vybavení do tří tříd bohužel přijde až v závěru měsíce září.

 

Důležité je, že jsme se všichni již těšili na nový školní rok a zvláště naši noví žáčci do 1. třídy a žáci, kteří k nám přestoupili z okolních obcí. Již tradičně naše prvňáčky pozdravil pan starosta Kladníček v doprovodu členů Sboru pro občanské záležitosti a předal dětem dárky.

Žáci základní školy byli rozdělení do 13 tříd. První stupeň tvoří 8 tříd s počtem žáků 137 a druhý stupeň tvoří 5 tříd s počtem 102 žáků. Pedagogický sbor byl posílen o novou paní učitelku Pavlu Kupkovou, která bude učit převážně matematiku. Počet pedagogických pracovníků včetně vychovatelek ve školní družině a asistentek pedagoga je 22.

I v letošním roce, kromě výuky podle našeho vzdělávacího plánu, nabídneme dětem již tradiční sportovní, umělecké, rukodělné kroužky. Činnost školního klubu pod vedením paní Mgr. Děrdové je velice pestrá.

Některé aktivity by se nepodařilo rozvíjet, kdyby nebylo ochotných občanů obce. Touto cestou bych chtěl poděkovat panu Jaroslavovi Krečmerovi za jeho přínos při trénování florbalu mladších žáků a vedení kroužku mladých rybářů spolu s panem Bajgrem, paní Musilové za asistenci v kroužku badmintonu a paní Mereďové za vedení pěveckého sboru. Děkuji Vám.

V těchto dnech tvoříme roční plán našich akcí k významným výročím, které měly vliv na české dějiny.

Září 2018 – 80 let od podepsání Mnichovské dohody.

Říjen 2018 – 100. výročí vyhlášení samostatné Československé republiky.

Březen 2019 – 80 let od vzniku protektorátu Čechy a Morava.

A tak si přejme klid a pohodu pro školní práci a rodičům pevné nervy a hodně radosti z úspěchů jejich dětí.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek


Mgr. Miroslav Šimůnek
ředitel školy

admin, 11. 9. 2018, 21:33

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci