váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Výukový program

V pondělí 22. 10. 2018 se sešlo 28 malých biologů z přírodovědných kroužků SK ASK ČR Břidličná s dvěma lektorkami na výukovém programu Recyklace a půda.

Proč k nám do ZŠ Břidličná lektorky přijely? Na to vám ráda odpovím Smejici se. V programu Recyklohraní je naše škola přihlášená již řadu let. Pravidelně sbíráme baterie, drobné elektrospotřebiče, mobily… Za sběr pravidelně získáváme body, které pak proměníme za dárky – florbalové hokejky, míčky na badminton, trvalé preparáty do přírodopisu, nebo hry do družiny. V letošním roce jsme však využili nabídky týmu Recyklohraní a část bodů jsme proměnili za zajímavý pětihodinový výukový program.

Během interaktivní výuky se žáci dozvěděli, jak se odpady třídí, co je to bezobalové nakupování, nebo jak půdu dělíme. Samozřejmě, že nejvíc se všichni těšili na pokusy. Proto vyrazili na školní zahradu a nabrali si vzorky půdy. Vzorky si rozdělili na dvě části. U prvního vzorku zjišťovali pH vzorku půdy, vápna a octu. Zjistili, že pH vápna bylo 12, tedy silně zásadité, ocet měl pH 3, což značí, že jde o kyselinu. Nu, a naše půda na školní zahradě měla pH 6, tedy slabě kyselá. Druhý pokus byl zaměřen na zjištění, zda je v půdě vzduch. Jasně, žáci tušili, že tam bude, ale jak to dokázat? Hrudky hlíny postupně házeli do vody a pozorovali, zda se objeví bublinky. Ano, byly zde, tak byl půdní vzduch dokázán!

Pět vyučovacích hodin uteklo jako nic. A navíc, dle slov samotných účastníků, to byla skvělá akce a rádi si ji znovu zopakují! Jejich slova potvrzují i pořízené fotografie.

Na závěr nám nezbývá nic jiného než poděkovat lektorkám z týmu Recyklohraní za vydařenou akci a trpělivost při zodpovídání všetečných otázek malých biologů. Proto se moc těšíme na další spolupráci.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 31. 10. 2018, 11:33

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci