28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Výsledky školního kola přespolního běhu 2018

S podzimem přichází již tradiční závodění v přespolním běhu. Od první až po devátou třídu se závodilo nejen o diplom a sladkou odměnu, ale především o zařazení do družstva těch nejlepších běžců, kteří nás budou reprezentovat v okresním kole přespolního běhu. Žáci se této sportovní disciplíně věnovali v několika hodinách tělesné výchovy. Ale to by pro dobrý výsledek a postup do okresní soutěže nestačilo. A tak vítězství si odnesli převážně ti, co sportují pravidelně. U ostatních se dostavila radost ze samotného překonání sebe sama. I to je vítězství.

V první třídě zvítězila Vanesa Brenkusová, 2. Vanesa Ferencová a 3. Eliška Krywdová, chlapci: zvítězil Štěpán Antala, 2. Václav Ondříšek a 3. Jindřich Juráň.

V kategorii 2. – 3. tříd 1. místo obsadila Isabell Olejárová, 2. Pavla Tarcalová, 3. Kristýna Brablecová, chlapci: zvítězil Jakub Mihál, 2. Zdenek Prchlík, 3. Jakub Švan.

V kategorii 4. – 5. tříd 1. místo obsadila Anežka Poláková, 2. Terezie Dobrovolná, 3. Hana Černošková, chlapci: zvítězil Petr Krečmer, 2. Jiří Semančík, 3. Martin György.

V kategorii 6. – 7. tříd zvítězila Natálie Lašáková, 2. Kateřina Bartozelová, 3. Tereza Šopíková, chlapci: zvítězil Jan Repáň, 2. Adam Anderle, 3. Ivo Filipčík.

V kategorii 8. – 9. tříd zvítězila Eliška Holková, 2. Tereza Tatoušková, 3. Tereza Krejčová, chlapci: zvítězil Dominik Bareš, 2. Zdeněk Šprtel, 3. Oganes Krywda.

Okresní kolo v přespolním běhu žáků základních škol a středních škol proběhne 2. 10. 2018 na tratích závodiště v biatlonu v Břidličné. Pořadatelé ze Základní školy Břidličná a členové Klubu biatlonu Břidličná se mohou těšit opět na největší sportovní událost letošního podzimu. Očekáváme účast 400 závodníků z jednotlivých škol okresu Bruntál. Start první kategorie nejmladších je v 10:15 hodin. A tak držme palce našim běžcům.