váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Výprava za havětí, tedy mezi pavouky a štíry...

Že titulek zní pro většinu z vás málo přitažlivě? To je možné, ale zcela jinak působila samotná možnost setkat se s těmito, uznávám, ne příliš oblíbenými tvory, na žáky ze ZŠ Břidličná.

Ano, jde o naše známé zanícence pro přírodu, členy přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná sídlícího právě na této škole. 

Již od ledna se velmi pečlivě připravují nejen na Biologickou olympiádu, ale i Zlatý list a řadu dalších soutěží a iniciativ zaměřených tímto směrem.  Proto s povděkem přijali možnost rozjet se dne 6.4.2017 do Olomouce, kde jim nabídli v Pevnosti poznání při PřF UP Olomouc naučný program s příznačným názvem Odpudiví i kouzelní. Byl rozdělený do dvou samostatných bloků. Obsahoval vedle teoretické části, v níž se dověděli mnoho nových informací i praktika, kde si vyzkoušeli i vlastní obratnost při sestavování koster obojživelníků. Navíc zde byla i část určená pro statečné. Nebo jak jinak chcete nazvat chvíle, kdy vám po ruce lozí hadi, pavouci, či bojechtivě vypadající štír. 

Věřte, nevěřte, setkání a „pomazlení“ s těmito příšerkami zvládli nejen kluci, ale i přítomné dívky.  To vše jim umožnili, a opravdu trpělivě se jim věnovali lektoři z Pevnosti poznání, za což jim patří opravdu velké poděkování. 

Celá výprava se všem moc líbila. Zážitků bylo tolik, že i zpáteční cesta do Břidličné uběhla velmi rychle a bezproblémově, na čemž měl, jako již tradičně, velkou zásluhu autodopravce Ing. Josef Petrik, s jehož autobusy se naši žáci vydávají na toulky za poznáním již několik sezon. A tak zbývá jen ještě poděkovat za podporu MěÚ v Břidličné, který naukový program finančně podpořil a doufat, že i do budoucna se tak bude dít.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí přírodovědného kroužku

admin, 25. 4. 2017, 16:36

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci