váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Výlet za odměnu

     Kdo, kam a zač to vlastně jel?

     Tak to je jednoduché, Hovoříme přece o nejlepších sběračích druhotného odpadu a bylinek ze ZŠ Břidličná. Řeknu Vám, že pokud bychom je chtěli všechny vyjmenovat, byl by to pořádně dlouhý seznam a objevila by se v něm jména ze všech tříd, od 2. až po devátou. Pro ně však není důležitý fakt, zda se objeví jejich jméno v novinách, ale to, že jsou prospěšní a někomu či něčemu pomohou. Právě proto, jako poděkování za jejich píli a nezištnost, již tradičně jedenkrát ročně pořádá vedení školy ve spolupráci s SK Břidličná výlet.

     Nejinak tomu bylo i 2. 11. 2013, kdy se objednaný autobus z Autodopravy Ing. Petrika, rozjel směrem do ZOO Ostrava.

    Proč právě tam, na to je jednoduchá odpověď. Zaměstnanci již zmíněné zoo totiž na tento den připravili zábavný program. Návštěvníci, tedy především děti a mládež si v něm mohli vyzkoušet nejen své znalosti, pohybovou šikovnost, ale i výtvarné dovednosti. Kdo totiž chtěl, ten si mohl komplet vydlabat svého vlastního strašáka z dýně, nebo vybarvit obrázek s podzimním námětem. Každý takový vybarvený obrázek byl totiž poukazem na bezplatné získání pytlíku krmiva pro kozy a lamy. A co víc, ti nejšikovnější měli šanci získat i některý z drobných dárků od společnosti RWE.

     Nesporným zážitkem, na nějž budou všichni ještě dlouho vzpomínat, bylo nejen setkání se slony v době, kdy je ošetřovatelé krmili a umývali, ale rovněž chvíle u výběhu šimpanzů. Zde si jedna z účastnic ověřila, že není radno se druhým posmívat, a to ani šimpanzům :-) ! Tato zkušenost ji stála znečištění bundy a to ve chvíli, kdy se jeden z mladých šimpanzů rozhodl potrestat ji za pošklebování formou trestného hodu, nu a neptejte se, čím asi házel.

     Zábavných či zajímavých zážitků bylo za ten den mnohem víc, ale není třeba všechny jmenovat, fotografie napoví víc. Tak jen konstatování, že se den vydařil a všem moc líbil, dokonce i déšť počkal až do okamžiku, kdy se bylo třeba vydat na zpáteční cestu. A aby byly zážitky úplné, nad Ostravou se ukázala krásná duha.

Mgr. Květa Děrdová

Koordinátorka EVVO

admin, 4. 11. 2013, 11:56

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci