váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Vítání ptačího zpěvu

     Letos poprvé se 13. května 2011 žáci 6. tříd a členové přírodovědného kroužku ze ZŠ Břidličná zúčastnili celorepublikové akce Vítáni ptačího zpěvu, pořádané Českou společností ornitologickou, Správou CHKO Jeseníky a DDM Vila Doris Šumperk, které se uskutečnilo v Novém Malíně okres Šumperk.

     Žáci se během tříhodinového pobytu v přírodě dozvěděli spoustu nových informací z ptačí říše. Například to, jak se jednotlivé odchycené druhy určují, čím se od sebe liší, příkladně samec a samice pěnice černohlavé. A hlavně na vlastní oči viděli, jak se ptáci odchytávají, kroužkují i jak s nimi odborně manipulovat. Při obchůzce, při které kontrolovali stav sítí, objevili mlynaříka dlouhoocasého, sýkoru koňadru, ale také strnada obecného. Při kroužkování si připomněli, že strnad byl letos vyhlášen Ptákem roku.
     Dále si poslechli hlasy ptáků a rozhlédli se po okolí speciálním dalekohledem, který ornitologové používají při pozorování tahu či hnízdění ptactva. Celým dopolednem nás provázel ornitolog Petr Šaj, který členům našeho přírodovědného kroužku věnoval krásné samolepky a pexeso s ptačími druhy, které jsou typické pro CHKO Jeseníky.
     Celá akce, tedy především náklady na dopravu, byla opět finančně podpořena Studentským klubem Břidličná.
     A co více říci o průběhu, lépe než slova to poví dokumentární fotografie pořízené během akce.

admin, 16. 5. 2011, 8:28

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci