váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Velké setkání ornitologů

     Ve dnech 14. – 16. října se na zámku v Mikulově uskutečnila celostátní ornitologická konference „Každý pták se počítá“.  Sjeli se na ní se svými příspěvky odborníci nejen z ČR, ale i ze zahraničí.  Mezi známá jména patřili bezesporu Tomáš Grim, Roman Lyach, Peter Adamík, Evžen Tošenovský, Luis Brotons nebo Lukáš Viktora.  Během programu si bylo možno vyslechnout velmi zajímavé a inspirativní přednášky ze všech oblastí výzkumu, výskytu, ochrany a péče nejen o naše opeřence, ale i ty, kteří se na našem území vyskytují jen sporadicky při své cestě na nová stanoviště. 

     O to větší radost z pozvání k účasti, kterou si zasloužili díky své systematické práci na poli ochrany přírody, měli naši mladí přírodovědci z přírodovědného kroužku SK Břidličná při ZŠ.

     Ale i zde bylo podmínkou účasti samostatné pečlivé pozorování a zaznamenávání údajů o výskytu a hnízdění vlaštovek, jiřiček a rorýsů v katastru Břidličné a kolonie jiřiček a vlaštovek ve Václavově – místní části obce Oskava, kam jezdí někteří ze členů kroužku na letní pobytové tábory s koňmi, ale nejen jimi.

     Výsledky svého pozorování potom museli zpracovat do přehledné tabulky a spolu s fotodokumentací z nich sestavit  poster. Protože, jak si jistě vzpomenete z předešlého roku, je Baby team skupinou opravdu šikovných a neúnavných přírodovědců, zhostili se dobře i tohoto úkolu. A tak se v sobotu 15. 10. v brzkých ranních hodinách mohli opravdu rozjet na výše zmíněnou konferenci. Z ní si vedle celé řady nových poznatků z přednášek, krásného prostředí a přátelského přijetí, odvezli i ocenění za prezentaci a zpracování vystaveného posteru. Cenu jim za organizační výbor celé konference předala Gabriela Dobruská. Víc už si naši malí ornitologové ani nemohli přát. A tak byla cesta domů o to radostnější a plná pracovní euforie. Je třeba uvést, že finanční otázka celé výpravy byla tentokrát uhrazena z dotace získané z Nadace Agrofert.

     Jako nejbližší úkol si teď Baby team vytyčil zhotovení, umístění, ale i naplňování zimních krmítek, a jak jinak, pečlivé zapisování jejich návštěvníků. A k tomu, i když je ještě chvíli čas, chtějí poprosit i Vás.

  

dsc-0411-nahled
dsc-0412-nahled
dsc-0414-nahled
dsc-0427-nahled
dsc-0435-nahled

Květa Děrdová
vedoucí kroužku a SK

admin, 20. 10. 2016, 10:54

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci