váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Věda je zábava

Dne 12. 5. 2016 se žáci přírodovědného kroužku SK Břidličná zúčastnili již 10. ročníku studentské soutěže nazvané Věda je zábava, pořádané Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci.

Do soutěže přihlásili hned dvě práce zaměřené  na zdraví člověka a jeho ochranu. Žáci přírodovědného kroužku SK Břidličná  z 7. A, jmenovitě Adéla Poláčková a Eliška Hánová zde představily práci nazvanou Přírodní repelenty a ektoparazité.

Výsledky svého pozorování úspěšně  prezentovali i žáci Baby Teamu ze 4.A. Tito nadějní badatelé, jmenovitě Eliška Zlámalová, Kateřina Bartozelová, Petr Oliš, Miroslav Loukota a Marek Smažinka,  se zaměřili na vlastnosti vody v Břidličné. Svou práci nazvali Chemická analýza vody v Břidličné a okolí. Přestože byli nejmladší ze všech účastníků, neztratili se, ale naopak. V tvrdé konkurenci 12 nejlepších prací z celé ČR, zaměřených na ústřední téma letošního ročníku „ Člověk a zdraví“, se probojovali na 1. místo. Blahopřejeme!

 Na skvěle připravené soutěžní konferenci, kde byly hlavními atributy přátelské prostředí i zdravá dávka soutěživosti, se všichni obohatili o nové poznatky i zážitky. A co je hlavní, podle slov samotných přítomných získali i zcela nový pohled právě na tolik obávané a často zatracované přírodovědné obory, jako je biologie, chemie, fyzika … To je podle nás tím největším vítězstvím celé akce. Proto děkujeme kolektivu pedagogů PřF UP Olomouc, kteří ji  pořádají, a těšíme se na další ročníky. 

 A aby toho nebylo málo, kluci z 9. A – František Pilár, Zdeněk Pavlát, Jan Tarcala, Jakub Tarcala a Dominik Vala byli pozváni, jako úspěšní řešitelé soutěže, do 3. Finálového kola chemické soutěže Labyrint, do něhož se dostalo jen 15 nejlepších chemiků z ČR. Finálové kolo proběhlo v Pevnosti poznání dne 12.5.2016. Kluci bojovali statečně a ani oni se v konkurenci neztratili. František Pilár obsadil nádherné 3. místo.  Gratulujeme.

 Když už píšeme o aktivitách žáků ZŠ Břidličná, je třeba se rovněž zmínit i o nadcházejícím krajském kole Biologické olympiády, do něhož se v kategorii D probojovala svými znalostmi a dovednostmi  Adéla Poláčková ze 7.A. Toto kolo se uskuteční dne  26.5.  v Ostravě.  My jí do soutěžení přejeme silné nervy a pohodu :)

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová

vedoucí kroužku

 

admin, 24. 5. 2016, 11:08

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci