váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Věda je zábava 2018

Květen je pro malé přírodovědce plný soutěží a přehlídek. Vše odstartuje okresní kolo biologické olympiády, pak přijde na řadu krajské kolo soutěže Zlatý list a nakonec tolik očekávaná soutěž Věda je zábava. Letošní, již 12. ročník studentské soutěže pořádané Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, se uskutečnil ve čtvrtek 17. 5. 2018.

 

Do soutěže se již tradičně přihlásili i žáci z přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná. Letošní téma celé soutěže bylo „Člověk a zdraví – Výživa lidstva“.

Žáci z přírodovědného kroužku prezentovali hned dvě odborné práce.

První práci s názvem Plísně v ZŠ Břidličná úspěšně prezentovala děvčata ze 7. A, konkrétně Anna Sedláčková a Tereza Krejčová. Zaujala odbornou porotu natolik, že v kategorii prezentace prací obsadila 1. místo.

Druhou práci na téma Stres rostlin prezentovali žáci z 6. A, ve složení Kateřina Bartozelová, Miroslav Loukota, Petr Oliš, Jan Repáň a David Marek. Tímto tématem se malí přírodovědci zabývají již druhým rokem. Proto byly výsledky této práce hodnoceny velice kladně. V kategorii odborná práce získali 2. místo a porazili tak nejedno gymnázium. Navíc si všichni naši žáci vyslechli pochvalu od odborné poroty.

„Rok od roku stoupá úroveň prací. Letos mě nejvíce zaujala práce Stres rostlin, kde se žákům Základní školy v Břidličné podařilo prokázat, že rostlina dokáže identifikovat člověka, který jí ubližoval plamenem. Poté, co se k ní přiblížil, reagovala tím, že začala vysílat akční potenciály,“ uvedl koordinátor sekce Věda je zábava PaedDr. Ing. Vladimír Vinter, Ph.D.

Blahopřejeme k parádnímu výsledku a držíme palce v dalších kolech přírodovědných soutěží.

Děkujeme kolektivu pedagogů PřF UP Olomouc, kteří pro mladé talenty konferenci Věda je zábava pořádají, a těšíme se na další ročníky!

Rovněž děkujeme Nadaci Agrofert, která finančně podporuje činnost našeho kroužku. Nu a samotným soutěžícím za opravdu perfektní prezentaci své práce.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

admin, 28. 5. 2018, 7:54

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci