váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Vánoční setkání

Již tradiční setkání žáků ze ZŠ Břidličná s „jejich babičkami a dědečky„ z Domu pro seniory v Dolní Moravici se letos uskutečnilo dne 18. 12. 2017. Tímto lakonickým sdělením by mohla zpráva končit, ale to by byla škoda, viďte.

Vždyť tomu, aby bylo setkání i letos pro všechny zúčastněné opravdu příjemné, předcházely hodiny příprav a obětavé práce jak samotných žáků a jejich pedagogů, především paní učitelky Mgr. Györgyové, která vede pěvecký kroužek, tak i paní Poláčkové z Ryžoviště, která se stala spolu s SK ASK ČR Břidličná již tradiční mecenáškou této akce.

Neboť, jaké by to bylo vánoční setkání, kdyby v něm nezazněly koledy, vzduch nebyl provoněný vůní perníčků i vánoček a v samém závěru se nerozdávaly dárečky.

A věřte, nevěřte, to vše se i letos podařilo připravit a uskutečnit. Při setkání si senioři spolu s dětmi zazpívali, poslechli si recitaci i hudební vystoupení. A tak není divu, že se během příjemného hodinového setkání, plného přátelské atmosféry, úsměvů a radosti, objevily i slzičky dojetí. Krémové věnečky a již výše zmíněné perníčky spolu s voňavými vánočkami zahnaly během chviličky každý stín a zbyla jen radost ze setkání obohacujícího všechny přítomné.

A co by to bylo za Vánoce bez dárku? Proto nesměl chybět ani tentokrát Smejici se. Všichni věříme, že malý měkoučký polštářek „naše“ babičky a dědečky také potěšil.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK ASK ČR Břidličná

admin, 21. 12. 2017, 7:54

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci