váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Už spinkají

A je to tady. Nedá se nic dělat. Nezbývá než se smířit s myšlenkou, že dorazil naplno podzim. Uvědomili si to i členové SK ASK ČR Břidličná a řekli si, že není nač čekat, bylo třeba honem, honem „Uspat broučky“ Big grin !

Proto dne 6. 11. 2018 uspořádali již téměř tradiční zábavné odpoledne, určené dětem i dospělým. Jak už se stává zvykem, nesměl chybět bohatý zábavný program plný soutěžních stanovišť, tombola, nafukovací hrad, projížďky na koníčkovi, ale především večerní lampionový průvod zakončený ohňostrojem.

Letos se přišlo, určitě i díky vlídnému počasí, s broučky rozloučit velké množství občanů, nejen z Břidličné, ale i z okolních obcí. Vždyť jen oficiálních soutěžících, kteří si odebrali lístek na zápis bodů a měli tak možnost zúčastnit se i tomboly, bylo 154.

A máme zde ještě jedno, téměř neuvěřitelné číslo. Na samotném lampionovém průvodu – Posledním proletu broučků J, se rozzářilo víc jak 60 lampionků. Je třeba říct, že taková účast a spokojené dětské oči i velmi příznivé ohlasy dospělých, jsou přesně tím, co je pro pořadatele odměnou a hnací silou do přípravy dalších akcí.

Ale aby všechno klaplo, jak se říká na jedničku, byla potřeba již osvědčená spolupráce s dalšími organizacemi. Tedy zástupcem Dobrovolných hasičů Břidličná, panem Davidem Vlčkem, který přišel naprosto bezchybně odpálit i letošní ohňostroj a jehož prostřednictvím byl zapůjčen nafukovací hrad. Mnoho dětí by určitě připomnělo i Zitu, jméno koníčka, který je trpělivě celé odpoledne vozil. Patří spolupracující organizaci Jestřábí z.s. Oskava.

Bylo by možné ještě chvíli psát o trpělivých dětských pořadatelích, kteří se starali o hladký průběh soutěží na jednotlivých stanovištích, i o celkové kamarádské atmosféře, ale daleko lépe to poví fota. Takže závěrem jen přání hezkého prožití zbytku letošního roku i přání příjemného vstupu do roku příštího a na viděnou při jarním Probouzení našich broučků!

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 14. 11. 2018, 13:53

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci