váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Úspěšné tažení, aneb Zlatý list Lubenec

Právě tak je možné charakterizovat závěr soutěže Zlatý list – tedy přesně republikové finále, které se uskutečnilo ve dech 12. – 17. 6. 2017 v rekreačním zařízení u obce Lubenec. Za náš kraj se ho zúčastnilo vítězné družstvo z Břidličné, tedy Baby team z naší ZŠ ve složení Kateřina Bartozelová, Petr Oliš, Miroslav Loukota, Jan Repáň, Michal Buráň a Dominik Smékal. O jejich dřívějších úspěších v oblasti přírodovědy a ochrany životního prostředí jste si mohli již nejednou přečíst.

I tentokrát se moc rádi pochlubí posledním úspěchem školního roku 2016/17.

V krajském kole celorepublikové přírodovědně-ekologické soutěže Zlatý list, jejímž vyhlašovatelem je Český svaz ochránců přírody Praha a které se konalo v květnu v areálu ZŠ Břidličná, se v kategorii M umístili na 1. místě. Byla to nádhera! Právě toto vítězství jim otevřelo cestu mezi 14 nejlepších soutěžních skupin v ČR. Tedy jak je zřejmé, za každý kraj mohl postoupit právě jen vítězný tým. Ten pak měl možnost zúčastnit se týdenního soustředění a následného závěrečného měření sil.

Po absolvování celé řady velmi zajímavých terénních cvičení a besed se všechna družstva vydala poslední den pobytu na soutěžní stezku, aby plněním různých úkolů mezi sebou změřila vědomosti a dovednosti týkající se naší přírody.

Za ten týden pobytu se naučili a dozvěděli opravdu spoustu nových věcí z oblasti ornitologie, hydrobiologie, herpetologie, ale i invazních druhů rostlin. Prostě paráda!

Ale už Vás nebudeme déle napínat a rovnou se podělíme o radost, která všechny ovládla po vyhlášení výsledků. Nu, uznejte sami, že to opravdu stálo za radost! Baby team se stal čtvrtým nejlepším týmem ČR v kategorii M. Jasně, nestáli sice přímo „na bedně“, ale jsou mezi 5 nejúspěšnějšími týmy z celé republiky. Porazili například skupinu z pražského gymnázia a další.

A nejen to, navíc získali i mnoho nových kamarádů a zážitků. Jasně, nic není zcela zadarmo. Proto kromě hodin intenzivního studia bylo třeba získat i finanční prostředky na cestu i pobyt. Ale i zde měli a mají štěstí! Finanční pomoc jim poskytla Nadace Agrofert, MěÚ Břidličná, ZŠ Břidličná a SK ASK ČR, která je současně i naší mateřskou organizací. Co říct na závěr?

Však to všichni dobře známe „Štěstí přeje připraveným“ a nejinak tomu bylo i nyní. Snad se jim bude dařit i v příštím školním roce ☺

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

admin, 25. 6. 2017, 21:04

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci