váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Tralali, tralala…

     Tento popěvek provázel 10. dubna v Krnově usměvavé tváře žaček ZŠ Břidličná, Marie Paličkové a Marie Zaoralové ze 6. třídy. Zmíněného dne se totiž zúčastnily okresního kola biologické olympiády v kategorii D.

     Není pochyby, že jejich radost byla oprávněná, vždyť si právě vybojovaly postup do krajského kola olympiády. Splnilo se jim tak jejich přání, krajské kolo se totiž uskuteční začátkem května v Ostravě.
     Tedy, ne že by se jim v krnovském SVČ Méďa nelíbilo, právě naopak. Prostředí, organizace i celková atmosféra okresního kola, které se zde uskutečnilo, byla slovy dívek „super“! To by jistě potvrdili i ostatní účastníci z ostatních zúčastněných škol.
     Nicméně postup do dalšího kola je vždy tím správným hnacím motorem pro získávání dalších informací a vědomostí.
     Nu, a Marušky Zaoralová a Paličková si to svým krásným výkonem, tj. 2. a 3. místem, opravdu zaslouží. To potvrzuje i přiložená výsledková tabulka:

     
sest-nahled
     

     Ale tím ještě radost na ZŠ Břidličná nekončí, právě naopak. V této škole máme totiž víc žáků, kteří se nadstandardně věnují přírodopisu, a to nejen v přírodovědném kroužku, ale i právě prostřednictvím vědomostních soutěží. Proto měla svá „želízka v ohni“ v obou kategoriích – C i D.
     A tak jistě nikoho nepřekvapí, že se další dvě dívky zúčastnily kategorie C. Byly to dívky Lucie Sajbotová ze 7.B a Lenka Mihálová z 9. třídy.
     Nutno říct, že i jim se vedlo velmi dobře, ba výborně!! Vždyť v nebývale velké konkurenci letošní kategorie C, které se totiž zúčastnilo 18 nejlepších ml. biologů z okresu, si vybojovaly krásné 3. a 4. místo. Lucka má tak postup do krajského kola jistý a Lenka má šanci se tam též dostat, je totiž vedena jako náhradnice. I zde je možné se podívat na jejich výkon v přiložené tabulce:

     
sedm-nahled
     

     Co říct závěrem, snad jen to, že všem jmenovaným blahopřejeme k úspěchu a přejeme štěstí do dalšího, krajského, kola.

Mgr. Květa Děrdová

admin, 12. 4. 2012, 22:08

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci