váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Tóny radosti

     Ano, i tak by se dalo nazvat úterní setkání skupiny žáků ze ZŠ Břidličná a 40 obyvatelů Domova odpočinku ve stáří v Dolní Moravici. Je možné napsat, že tato vánoční setkávání se již stávají milou tradicí. To letošní se uskutečnilo již po třetí a všichni se na ně moc těšili, tedy jak samotní senioři, tak i děti. S myšlenkou i následnou realizací pravidelných mezigeneračních setkávání přišli v roce 2012 členové SK Břidličná (Studentský klub). 

     A nejen to, pravidelně významně přispívají osobně vynaloženým časem i zajišťováním finančních prostředků na dopravu a nákup i výrobu drobných dárečků. I letos si tak všichni společně zazpívali koledy i modernější písničky s vánoční tématikou. Nezůstalo však jen u zpěvu. 

     Žákyně z třídy 9.A si zcela dobrovolně, ve své režii a volném čase nastudovaly a následně předvedly divadelní pohádku Zlá macecha versus Popelka. Dívky z šesté třídy zase pro změnu předvedly své pohybové vystoupení i sólovou hru na flétničku. V samém závěru setkání rozdala děvčata každému z obyvatel domova malý dáreček v podobě vlastnoručně vyrobeného vánočního přáníčka a zakoupeného vánočního světýlka na baterii. Na oplátku zase dostala od seniorů sladkou tyčinku. 

     Psát o tom, že se společně strávené odpoledne všem moc líbilo a při závěrečném loučení nechyběly na obou stranách ani slzičky dojetí i slib, že se zase brzy všichni setkají, není asi ani třeba. A tak snad již posledních pár vět závěrem. Děti se opravdu již nyní domlouvají na přípravě nového pásma, tentokráte s jarní tématikou a velikonočním programem. Příslibem toho, že bude možné v setkáních pokračovat i v budoucnu, je i čerstvě navázaná spolupráce SK Břidličná a Nadací AGROFERT., která projekt finančně podpořila.

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 20. 12. 2014, 20:42

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci