váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Titul Ekologická škola

     Úterý 27.10.2015 se stalo pro mnoho studentů, žáků i celých škol velmi významným datem. V sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě totiž v tento den  zástupci kraje slavnostně vyhlásili nejúspěšnější žáky a  školy Moravskoslezského kraje.

     My bychom se chtěli pozastavit právě u vyhodnocení soutěže Ekologická škola v Moravskoslezském kraji.

     Ono je to tak.   Moravskoslezský kraj již devátým rokem oceňuje školy  za jejich mimořádné aktivity v oblasti EVVO – environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty. 

     Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 63 škol.

     Rada kraje ocenila pět z nich referenčními listy a dárkovými poukazy na nákup pracovních pomůcek v hodnotě pět tisíc korun. Dále nejúspěšnější školu v kategorii MŠ,  ZŠ a SŠ ocenila certifikátem a dárkovými poukazy v  hodnotě 25 tisíc korun pro každou oceněnou školu.

     A teď to teprve přijde !!!!!

     V kategorii ZŠ tento certifikát získala  naše škola, tedy Základní škola Břidličná ! 

     Ocenění jsme získali především za realizaci 43. ročníku krajského kola celorepublikové přírodovědně ekologické soutěže Zlatý list, aktivní zapojení  do Mezinárodní noci pro netopýry, kterou jsme uspořádali již druhým rokem, a to i pro veřejnost, za těsnou spolupráci školy a Studentského klubu, díky níž se uskutečňuje celá řada akcí prospívajících nejen lidem, ale i přírodě, např. víkendovka zaměřená na výrobu a rozmístění čmelákovníků… 

     Slavnostního  předávání ocenění se vedle zástupců pedagogů naší  školy zúčastnil i pan Miroslav Kladníček starosta Břidličné. Z pozice zřizovatele školy   tímto krokem dal jasně najevo, jak si váží  „svých“ pedagogů a sleduje nejen jejich práci, ale i přínos pro propagaci města.     

dsc-0824-nahled

Další fotky

Květa Děrdová
EVVO koordinátor

admin, 2. 11. 2015, 13:18

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci