váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Tenkrát na Západě

     Přichází podzim a s ním i nové zprávy o činnosti Studentského klubu (SK) Břidličná. Už jsme si všichni zvykli, že program klubu se nesoustředí pouze na své členy, ale naopak na všechny zájemce z řad dětí i dospělých, kteří chtějí trávit svůj volný čas zajímavějším způsobem, než jen hrami na PC.      A právě pro ně si letos SK připravil cyklus tří víkendových programů pod společným názvem Víkend bez PC.

     Hned v úvodu je třeba říct, že k realizaci projektu, tedy především finančnímu zajištění, přispělo MŠMT. Náš projekt vybralo jako zajímavý a tudíž hodný podpory.
Ale ani penízky by nebyly nic platné, pokud by se nesešlo dostatek ochotných lidí, a to jak členů SK (pedagogů + žáků), tak členů JK Jestřábí, Václavov . Ti všichni neváhají věnovat svůj čas, um a dobrou vůli k realizaci našich projektů, tak aby program probíhal ke spokojenosti všech přítomných.

     Právě spoluprací těchto dvou klubů, tedy jejich členů, se mohl 22. 9. 2012 uskutečnit první z cyklu víkendů, nazvaný Tenkrát na Západě.
     A tak se v uvedený den sešlo na JK Jestřábí přes 50 zájemců o nabízený program. Je pravdou, že počasí nebylo zrovna ideální, ale to zúčastněným nepokazilo dobrou náladu. Díky dostatečným prostorám, které jsme měli k dispozici, nebylo nutné upouštět od zamýšleného programu – rýžování zlata, střelby na terč, rozdělávání ohně bez zápalek, projížďky na konících, ukázky okování koně, ale rovněž tak oblíbeného karaoke zpívání, ……
     Samozřejmě, že byl stále k dispozici teplý čaj. A k obědu, jak jinak, bylo kovbojské menu :-) – fazolová polévka a grilovaná uzenina s pečivem.
     Připravené bylo i překvapení v podobě práskání bičem. A to nejen ledajaké, navštívil nás totiž pan Ladislav Šín, přezdívaný Gin – Mistr světa v této disciplíně, který získal titul na Mistrovství světa v ovládání biče v americkém Las Vegas v roce 2004. Ten uspořádal pro přítomné zájemce malou ukázku a co víc, nechal je i vyzkoušet si práskání jeho biči.

     Samozřejmě by bylo možné o celé akci psát ještě mnohem víc, ale jsme přesvědčeni, že vše podstatné Vám poví pořízené fotografie. A ještě více fotografií najdete na stránkách www.jkjestrabi.cz.

     A nezapomeňte, druhý víkend, tentokrát nazvaný Indiánské léto, se uskuteční 13. 10. 2012. Jste srdečně zváni, a nebojte se, i zde chystáme nějaké to překvapení :-).

Fotky

Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 27. 9. 2012, 11:00

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci