váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Super konec léta, aneb výlet za odměnu

     Kdože přesně těmito slovy zhodnotil výukový program v ZOO Olomouc? Už jsme vám hodně napověděli. Jasně byli to žáci ze ZŠ Břidličná. Přesněji, vybraných 19 nejpilnějších žáků. Ti se následně dne 8.9.2017 vypravili na pozvání vedení zoologické zahrady do Olomouce.

     Zde se během dopoledního výukového programu mohli dozvědět mnoho zajímavých podrobností ze života chovaných zvířat. A nejen to, pod dohledem paní Ing. Břečkové, RNDr. Veselé a ošetřovatelů, si mohli některá zvířátka i pohladit, nebo alespoň pomoci při jejich krmení.

     Jaká byla radost všech žáků, když se znovu setkali s mladou klokanicí Amálkou, surikatou Ríšou nebo pásovcem Růženkou.  A proč píšeme znovu? Protože jmenovaná zvířátka již znali z dřívějších setkání v zoo i v prostorách ZŠ při společných akcích, pořádaných Asociací středoškolských klubů České republiky – SK Břidličná ve spolupráci se ZOO Olomouc.

     Na oplátku žáci přivezli do zoo pytle nasušeného starého pečiva a čerstvé větvičky maliníku, určené pro zimní krmení lenochodů.  Ty je třeba přivézt co nejčerstvější, aby je bylo možné zamrazit.  A to ještě nebylo všechno. V rámci družné a opravdu pohodové atmosféry, vždyť zde se nezkoušelo, se žáci a zástupci zoo dohodli na další spolupráci, teď především ve sběru a sušení listů maliníku na zimu. Tentokrát pro urzony kanadské.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO 

admin, 10. 9. 2017, 21:07

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci