váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Spolu to dokážeme

     Tak se jmenovala víkendovka, kterou společně uspořádali členové dvou spolupracujících klubů. Oba tyto kluby se již po řadu let věnují podpoře smysluplných aktivit, které nabízejí dětem a  mládeži.

     Tak již třetí akci v tomto roce pro své členy společně zorganizoval klub SK Břidličná a JK Jestřábí.  Je třeba říct, že akce se mohla uskutečnit v tomto rozsahu jen díky výrazné  finanční podpoře Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, v rámci projektu  SMOK – SÍŤ MULTIKULTURNÍCH OTEVŘENÝCH KLUBŮ.

     Víkendovka, o níž se dnes zmiňujeme, se konala 26. – 28. 9. 2014 a zúčastnilo se jí  celkem 31 dětí. Byly většinou z Břidličné, ale i Bruntálu, Šumperku, Fryštáku, Uničova, Krnova……

     Všechny však  spojoval zájem o společnou zábavu a navázání nových kamarádských vztahů, ale i poučení v oblasti empatie.

     Tedy to je odborný název pro jednu ze základních lidských vlastností, která se však v poslední době z našeho života nějak vytrácí. Ano, jde o vcítění se  do potřeb druhého, o vzájemnou důvěru i samozřejmost pomoci druhému, je-li to třeba, bez toho, abychom předem natahovali ruku „co za to“.

     A tak se prostřednictvím her i přednášek naši účastníci „na vlastní kůži“ seznamovali s úskalím pohybu pomocí invalidního vozíčku. S úžasem objevili jakou sílu v rukou musí člověk mít, aby byl schopen přesunu, či zdolání terénních nerovností.

     Naskytl se jim i zcela nový pohled na užitečnost psích a kočičích kamarádů. Přispěla k tomu beseda o canisterapii a felinoterapii s členkou canisterapeutického sdružení Šternberk, a její dvě feny bernského salašnického psa i kocour. Měli i možnost sami si vyzkoušet jak blahodárně působí na jejich psychiku i tělo fyzický kontakt se zvířaty.

     Ale součástí  zdravé psychiky  je arteterapie, čehož si jsou organizátoři dobře vědomi a proto připravili i tentokrát možnost seberealizace pro všechny účastníky. Čekal na ně totiž  kurz  enkaustiky, v něm si  mohli vyzkoušet vyjádřit vnitřní pocity a popustit uzdu fantazii pomocí barev a tvarů. 

     Nosnou myšlenkou celého pobytu bylo však stále vzájemné porozumění i dorozumění. Zde přišla na řadu i znaková řeč, jejíž základní gesta se účastníci naučili.

     Pokud máte zájem dozvědět se o o.s. JK Jestřábí  více, stačí kouknout na jejich stránky www.jkjestrabi.cz, kde uvidíte i fotografie z uskutečněných akcí a nabídku dalších aktivit.

     Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 5. 10. 2014, 19:38

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci