váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Spokojené Vánoce

Přesně to, popřála skupina členů SK ASK ČR Břidličná, dne 18. 12. 2018 obyvatelům Domova odpočinku ve stáří v Dolní Moravici. S připraveným vánočním programem a drobnými dárky se za „svými“ babičkami a dědečky vydala, stejně jako již řadu předchozích let.

Tato, téměř již tradice, se stala radostnou událostí pro obě zúčastněné strany. Děti se těší na setkání již od listopadu, kdy se pouští do výroby drobných dárků a pod vedením Mgr. Bronislavy Gyӧrgyové rovněž do sestavování, nácviku a celkové přípravy hudebních vystoupení. Vedle zpěvu tradičních a nepostradatelných koled, které si následně zazpívají spolu se všemi účastníky setkání, vystupují rovněž s moderními skladbami, a to i jednotlivě. Letos si Ondra Krečmer z 9. A připravil tři skladby na flétnu. O další hudební vystoupení se postarala děvčata z 8. B, konkrétně na kytaru zahrála Natálie Gnébusová, kterou na klavír doprovázela Karolína Zbořilová. Nikola Řepková z 6. A zahrála skladby na housle. Hanka Winklerová, rovněž z 6. třídy, zahrála na klavír dvě koledy. Společně s Hankou Koniarzovou zazpívaly děvčata duet a následně Hanka Koniarzová i sólo. A co by to bylo za vystoupení, pokud by chyběla recitace. Tu obstarala a básničky procítěně odrecitovala Karolína Ručková, Natálie Lašáková a Karolína Pavlíková ze 7. A. Na sborovém zpěvu koled se dále podílela Eliška Šopíková, Natálie Mertová, Michaela Zábrahová a Barbora Hánová. Přestože celé pásmo trvalo přes hodinu, čas v příjemném prostředí s blízkými lidmi tak rychle letěl, až to bylo všem líto. A aby byl smutek rychle rozptýlen, přišly na řadu dárečky, z nichž jedním, byl i světelný sněhuláček. Jeho úkolem, je připomínat všem ještě dlouho přátelské setkání. Proto byl umístěn do společné jídelny. A co by to bylo za vánoční svátky, bez trochy mlsání. Drobné vánoční cukroví, určené k odpolednímu kafíčku, opět pro všechny napekla a nazdobila paní Milá.

Čas byl neúprosný a objednaný autobus z garáží Ing. Petríka přesný. A tak nezbylo, než se rozloučit, a ujistit se, že tento den patřil k těm opravdu svátečně adventním. Pak už zbyl jen čas slíbit si opětné setkání s příchodem jara, zamávat a rozjet se zpět do Břidličné.

Co říci závěrem? Snad jen to, že Spokojené Vánoce a pohodový rok 2019, přejí všichni z klubu SK ASK ČR Břidličná každému, kdo čte tyto řádky.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek


Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 31. 12. 2018, 22:09

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci