váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Sluníčko, pampeliška či zlatá kytička

     To vše asociuje pohled na žlutou kytičku se stužkou, kterou rok co rok v měsíci květnu nabízí v ulicích měst spousty mladých lidí po celé republice. Ano, hovoříme o akci nazvané Český den boje proti rakovině, která proběhla letos již po šestnácté, a to dne 16. 5.
     Ani žáci ZŠ Břidličná nezůstávají pozadu, a tak jste je v uvedený den mohli potkat nejen v ulicích Břidličné, ale rovněž v okolních obcích – Vajglově, Ryžovišti a Velké Štáhli.

     Lidé si na ně již zvykli, vždyť se tak snaží pomáhat pátým rokem. A díky lidské solidaritě, která se ještě nevytratila a stále mezi lidmi klíčí, mohly i letos čtyři dvojice vybraných dívek z devátých a sedmých tříd na konci dne pyšně přinést těžké speciální vaky. Druhý den, na poště v Rýmařově, pověřená zaměstnankyně vaky otevřela a spočítala jejich obsah. Jste rovněž zvědaví jak to dopadlo? Báječně!!! Jinak se to vyjádřit nedá :-)! Celkem jsme tak letos mohli poslat na účet sbírky rovných 5703.- Kč. Je to opravdu moc pěkná částka a my Vám všem, kteří jste se o tento výsledek přičinili, moc a moc děkujeme!
     Tak, a poděkováním měla tato zprávička končit. Jenže člověk míní a život mění. Proto musíme doplnit celou zprávu ještě o jeden, tentokrát smutný, odstavec:

     LIGA PROTI RAKOVINĚ PRAHA SE ZÁRMUTKEM OZNAMUJE, že v úterý 22. května 2012 zemřel její zakladatel a dlouholetý předseda, významný český vědec, profesor české nukleární medicíny prof. MUDr. ZDENĚK DIENSTBIER, DrSc. Skonal po delší nemoci ve věku nedožitých 86 let.
     
     Zpráva přišla jako blesk z čistého nebe a zasáhla mnoho těch, kdo se s panem profesorem dostali do jakéhokoliv kontaktu, všechny jeho pacienty i nás, co jsme drželi palce jeho boji se zákeřnou nemocí, zvanou rakovina.
     
     Pro naše zdravotnictví a nás všechny jde o opravdovou ztrátu, ale přesto, nebo právě proto, si pan profesor zaslouží, abychom na něj vzpomínali vždy s úsměvem a žlutým kvítkem v ruce.

Květa Děrdová

admin, 30. 5. 2012, 21:19

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci