váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Školní prožitková zahrádka

     Určitě jste si všimli, že prostor před ZŠ Břidličná se radikálně změnil. Díky velké finanční podpoře společnosti RWE Transgas, o které jsme vás informovali již dříve, došlo k úpravám a výrazné změně.

     Na již stávající Lišákovu stezku navázal mini sad, ve kterém jsou sloupcovité jabloně několika barevně odlišných odrůd. Děti se tak seznámí nejen se stromy naší oblasti, ale budou moci pozorovat fenologické změny u ovocných stromů.
     Došlo i k úpravě a rozčlenění okrasných záhonů a vzniklý meziprostor byl nově zatravněn. Podařilo se nám rovněž vytvořit bylinkovou spirálu, ve které si žáci budou každoročně sami pěstovat sazenice a naučí se bylinky zpracovávat.
     Vzhledem k nedostatku vodní plochy na pozorování vodní fauny i flóry zde bylo vybudováno i jezírko. Vedle byla postavena venkovní učebna – dřevěný altán, který slouží nejen pro zpestření výuky přírodopisu, ale i hudební a výtvarné výchovy. Samo sebou i děti na I. stupni mohou ve výuce využívat tento prostor.
     Součástí našeho areálu je i ptačí voliéra, ve které se v součastné době nachází hlavně astrildi, tedy rýžovníci, zebřičky, chůvičky… Je zde i párek holoubků diamantových a křepelek čínských. K venkovní učebně, jezírku i voliéře je přivedena elektřina.
     V poslední části volného prostoru vznikne prožitková pěšinka. Na ní si žáci i veřejnost budou moci vyzkoušet chůzi po různých přírodních materiálech a formou her a aktivit i chůzi poslepu či vlastní odhad.
     Samo sebou, že areál se stále doplňuje a rozšiřuje, takže přibude ježkovník, hmyzí hotel, budky a krmítka pro ptactvo. Na výrobě těchto prvků se již budou podílet samotní žáci v rámci výuky i přírodovědného kroužku. Na venkovní areál naváže i náš zoo koutek, ve kterém se žáci už nyní seznamují s péčí o některé druhy zvířat – akvarijní rybičky, gekony, pestrušky, želvičky či ráčky. Připravujeme i voliéru pro burunduky a králíčka.
     Nu, a vzhledem k tomu, že všichni chceme, aby se areál mohl využívat v plném rozsahu co nejdéle, celý je stále snímán a natáčen venkovními kamerami.

altan-nahled voliera-nahled

Mgr. Květa Děrdová

admin, 4. 10. 2010, 20:32

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci