váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Školička sportu v zimě a v létě.

euroregion-logo

     Tento projekt vznikl díky nápadu paní učitelky Dobrozemské a naše škola se rozhodla jej uskutečnit. Jak už název napovídá, jedná se o sportovní zápolení dětí 1. stupně. V rámci spolupráce s polskou školou z města Ujazd jsme pozvali i děti z Polska. Velký dík patří paní učitelce Zapletálkové, která se ujala role překladatelky. První část projetu probíhala teď na podzim, druhá se uskuteční v zimě, kde se děti budou učit lyžovat.

     A jak to tedy probíhalo?
     Ve čtvrtek jsme přivítali naše polské kamarády a zápolení mohlo začít. V pátek dopoledne proběhl 1. závod. Klub biatlonu pro nás profesionálně připravil celý závod a všechny děti si mohly vyzkoušet střelbu ze zbraně a běh. Na stupních vítězů se vystřídaly české i polské děti.
     V sobotu nás čekal den plný her a zábavy „Víceboj bez hranic“. Děti se rozdělily do 6 družstev a hurá do soutěží. Celkem musely zvládnout 6 disciplín zaměřených na ekologickou výchovu (zahrály si na žabky, komáry, třídily odpad, …). V těžké konkurenci nakonec zvítězilo družstvo z Polska.
     O výbornou zábavu se postarali také naši i polští učitelé, kteří soutěžili ve vtipných disciplínách. Podle předpokladů toto zápolení dopadlo nerozhodně.  Kulturní program mezi soutěžemi zvládli spolužáci z vyšších ročníků a kapela „Zlomeňáci“. Příjemné prostředí, povzbuzující diváci, krásné počasí a výborná nálada všech zúčastněných byla nejlepší odměnou pro všechny, kteří tuto akci zorganizovali.
     Tento projekt je spolufinancován z prostředků „Evropského fondu pro regionální rozvoj, Překračujeme hranice“.

obrazek

Ing. Miroslav Glacner, 30. 9. 2010, 9:26

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci