váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2017/2018

Poslední den školního vyučování 2017/2018:

29. 6. 2018

Hlavní prázdniny:

2. 7. - 31. 8. 2018

Škola hrou v praxi

     Všichni dobře známe tento výrok i jeho autora J. A. Komenského. Jenže slova jsou jen slova, ale jak je uvést do praxe a výuku zase trochu zpestřit?

     Tak, o tom přemýšleli i pedagogové ze ZŠ Břidličná. Protože jde o dobrý kolektiv, řešení se brzy našlo. Prostřednictvím  EVVO koordinátorky se kontaktovali na spolek Actaea – společnost pro přírodu a krajinu. Ten ji totiž před časem oslovil s nabídkou výukového programu nazvaného CHKO Jeseníky. Slovo dalo slovo, a od myšlenky došlo na čin. 

Ve dnech 17. 10. a 18. 10. 2017 tak navštívily školu hned dvě lektorky spolu s jedním lektorem. Nejdříve proběhl v dopoledních hodinách přírodovědný program pro žáky I. stupně, konkrétně 4. třídy. Následně v odpoledních hodinách se uskutečnila obdoba programu zaměřeného na krásy a zvláštnosti Jeseníků i pro žáky 9. třídy. To se opakovalo na I. stupni i druhý den, ale tentokrát pro 3. A,B a 5. A.  Nu, a aby to nebylo líto žákům navštěvujícím přírodovědné kroužky, přijela lektorka Kateřina Kočí  druhý den odpoledne, již speciálně za nimi. Že byla tato forma zpestření výuky opravdu přínosná, a to popravdě pro obě zainteresované strany, protože Actaea rovněž sbírá zkušenosti v této oblasti svého působení mezi dětmi a mládeží, není třeba dlouze vyprávět. Za vše hovoří pár zhotovených fotografií.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

admin, 25. 10. 2017, 10:55

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci