váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Škola do přírody

Začalo to před šesti týdny, kdy přišla na naši školu – ZŠ Břidličná  nabídka zúčastnit se soutěže pořádané společností Veolia . Tématem letošního ročníku byla BIODIVERZITA. Nu, a protože nás možnost zapojení se do celorepublikové soutěže oslovila, rozhodli jsme se zúčastnit i my. A to rovnou ve dvou kategoriích .  V kategorii Mokřady jsme sestavili družstvo ze žáků  9. třídy a to konkrétně ve složení Karolína Hricová, Marie Paličková, Nela Zbořilová, Merie Zaoralová a Robin Kopečný.  V kategorii Ohrožená biodiverzita se příležitosti chopilo družstvo 6. A , ve složení Adéla Poláčková, Jakub Ujfaluši, Eva Horňáčková, Zdeněk Válek, Lukáš Válka, Eliška Hánová a Anna Hromadová.

Všichni jsme se pustili do práce a  v určeném termínu odeslali práce s názvem Druhová diverzita v uměle vytvořených nádržích a Lišejníky jako bioindikátory čistoty ovzduší .

Potom už nezbývalo než čekat, jak vše dopadne  a zda se  naše práce dostanou do užšího výběru. 

Jaké proto bylo naše nadšení, když přišla na školu zpráva, že se naše práce zalíbily porotě natolik, že jsme získali ta nejvyšší ocenění, a dokonce jsme si je měli vyzvednout přímo v Praze !

A tak se v pátek 19.6.2015 družstva za doprovodu pedagoga rozjela rychlíkem směr Praha.  Kromě spousty zážitků ze samého cestování metrem, tramvají, či hledání vstupu do budovy Muzea pražského vodárenství v Praze Podolí,  nás čekalo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže a předání cen. Po samotném vyhlášení jsme se zúčastnili zajímavé exkurze do dějin úpravy pitné vody a vodovodních rozvodů. No řekněte, víte, že jednou z technologií  vodovodních rozvodů bylo i zalévání skleněného potrubí do betonových trubek. A to nejsensačnější nás teprve čeká ! Družstva na prvních místech totiž získala jako hlavní cenu výlet do některé z přírodních rezervací v ČR. Takže se už nemůžeme dočkat, až se v září rozjedeme na rybník Katlov a popovídat si  se světoznámým rybářem a cestovatelem v jedné osobě, Jakubem Vágnerem.

Uznejte, že celá naše výprava a tedy celý den byl opravdu vydařený. Víc napoví fotografie.

  

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

admin, 28. 6. 2015, 19:47

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci