váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

SK přichází s novinkami

     Studentský klub se rozhodl v letošním školním roce uspořádat několik sportovních akcí a výletů nad rámec již stávajících Broučků, dílniček… A to nejen pro své členy, ale všechny děti, které budou mít o akci zájem. A jako novinku chceme umožnit tyto výlety i pro celé rodiny. Podrobnosti se dozvíte postupně, ale rozhodně včas, tak abyste si mohli vše promyslet a zařídit dostatek volna :-).

     A když už jsem se tak rozpovídala, ještě bych se ráda pochlubila chovatelskými úspěchy našeho přírodovědného kroužku. Během prázdnin nám totiž ve voliéře přibylo hned několik nových přírůstků z vlastního chovu :-)! Určitě si někteří z pozornějších návštěvníků všimlo 3 čerstvých výletků zebřiček. Od rodičů se liší prozatím nejen svou velikostí, ale i barvou zobáčků, který teď mají černý a červenou barvu získají až později, v dospělosti.
     Rovněž tak se podařilo vysedět malé japonské křepelce 4 kuřátka. Tedy původně jich bylo pět, ale jedno nezvládlo první hodiny, vzhledem k prudkému ochlazení. Proto musela být křepelka i s kuřátečky odchycena a přemístěna do místnosti. Ano, zde je ta zdrobnělina opravdu na místě. Po vylíhnutí se totiž svou velikostí i opeřením podobají spíše čmelákovi, než kuřeti tak, jak je známe :-).
     Ani druhá křepelčí slepička se nechtěla nechat zahanbit, a proto honem snesla 4 vajíčka. Seděla na nich pilně a dokonce se střídala i s jedním z kohoutků. A tak se na samém konci prázdnin vylíhla další 3 mrňavá kuřátečka. Opětně jsme je honem přemístili. Teď doufáme, že první chladná noc, kterou musela hned po vylíhnutí přečkat ve voliéře, bude překonána.

     A tím bych moc ráda dnešní povídání zakončila :-)!

     Jenže znáte to, v životě nejsou jen samé pohodové dny, a tak ani v našem školním areálu to přes veškerou snahu není také vždy jen veselé. Určitě si řada z vás všimla, že ještě na samém začátku prázdnin si v jezírku vesele zurčela voda. Myslím, že mohu napsat za spoustu z vás, že to bylo velmi příjemné a hezké. Vždyť proč by měly mít vodotrysky jen na velkých náměstích či parcích. Oázu klidu si zaslouží každý, a tak jsme to pojali i my v kroužku. Všichni se radovali z „oživlé" vody, byly připraveny i nové vodní rostlinky a objednány barevné rybky. Prostě jsme chtěli nádržku osázet, vytvořit pěkné oddechové prostředí.Bohužel se opět našel vandal, který opakovaně zničil vodotrysk, který nejen pěkně zurčel, ale především prokysličoval vodu v jezírku. A tak se díky tomuto pobudovi z jezírka opět stala kaluž. Myslím, že je to škoda nejen pro nás v kroužku, ale pro všechny, ať již žáky, tak i dospělé, kteří mají aspoň trošičku estetického cítění a vztah k přírodě.

     Jasně, nevzdáme to, opět našetříme penízky ze sběru, opravíme a uvedeme jezírko do chodu, ale bude to chvíli trvat. A tomu vandalovi vzkazujeme, že jeho chování se mu vymstí !!

dsc-0122-nahled
     
img-8615-nahled

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 2. 9. 2012, 22:00

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci