váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Setkání s rysem

     Tak bychom mohli nazvat čtvrteční setkání a následnou  besedu žáků ZŠ Břidličná se zoologem Jiřím Benešem.  Na jeho povídání o přírodě ČR a především rysu ostrovidu  se těšili nejen žáci 6. třídy, ale především členové přírodovědného a chovatelského  kroužku a zájemci z jiných tříd. 

     Je mi jasné, že jste si teď řekli, "Ach jo, to zas byla taková ta beseda pro velký počet účastníků, to je nanic, nedostane se na polovinu dotazů . " A měli byste pravdu, jenže si to uvědomil jak pořadatel SK Břidličná, tak i samotný lektor, kterého velký zájem žáků potěšil. Proto došlo hned ke dvěma besedám. První, pro 6-ťáky v rámci výuky, a ta druhá, pro všechny zájemce, až v odpoledních hodinách, přesto bylo opravdu plno.

     Zájemci se v rámci programu dozvěděli o počtu rysů a jejích trvalému výskytu v naší přírodě – Beskydy, Šumava.

     O problémech jejich zpětného začlenění do naší přírody i potížemi  s tím spojenými. Mohli si nejen prohlédnout řadu aktuálních fotografií promítaných  přes dataprojektor , ale i krátký dokument ze záchrany rysího kluka, který dostal jméno Blondýn, a o kterém jste možná slyšeli již před 3/4 rokem prostřednictvím médií i Vy.

     Zoolog Jiří Beneš všem prozradil spoustu dalších zajímavostí ze života rysů, těch úsměvných, ale i smutných. To když hovořil o pytlácích a jejich krutém chování, na která doplácí zejména mláďata.

     Odvážní posluchači si na „vlastní kůži“ vyzkoušeli i jakým způsobem rys útočí na svou nejčastější kořist, tedy srny.

     Ale to bychom nebyli ve škole, kdyby nedošlo i k přezkoušení, co si účastníci besedy zapamatovali.  A tak došlo i na vědomostní soutěže, např. zvukový kviz, určování zvířat podle fotografií i ukázky stop…  A jak jinak, pro úspěšné řešitele byly připraveny i  super odměny, tou nejcennější byl nádherný velký plakát Blondýna. Schválně koukněte zda byste si o něj s chutí nezasoutěžili i Vy.  Tak třeba zase někdy příště!

Fotky

 

 

Mgr. Květa Děrdová
EVVO koordinátor

admin, 26. 10. 2015, 12:27

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci