váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Radost do každého domu

     Tak, hotovo a můžeme jít  domů ! Tato myšlenka prolétla zcela jistě hlavou každé z deseti dvojic, které v posledním předvánočním týdnu roznášely  přáníčka do schránek  spoluobčanů  vyššího seniorského věku v Břidličné.

     Pokud vás zajímá o jaké obálky se jednalo, čtěte dál a nebojte se, nešlo o žádnou anketu či hlasovací lístky.

     To jen členové Studentského klubu Břidličná, ale v tomto případě  se připojují i nečlenové, prostě všichni  kdo mají šikovné ruce a chuť potěšit druhé, již 10. rokem připravují pro starší spoluobčany vlastnoručně vyrobené vánoční přáníčko a nějakou drobnost.

     Ty pak roznesou do schránek, aby tak připravili chvíli radosti adresátům. Teprve potom i pro ně začíná vánoční volno J.

     Ale to není rozhodně všechno. Protože si všichni uvědomují, tedy pedagogové i žáci, že dobrých mezilidských vztahů není nikdy dost, navázali již  v loňském roce kontakt s Domovem seniorů v Dolní Moravici. Tehdy přijeli poprvé mezi tamní obyvatele s krátkým pásmem vánočních písniček. A protože tamní obyvatelé byli  zpestřením  adventního času potěšeni,  připravila si pro letošek paní uč. Györgyová nové pásmo, které rozšířila ještě o básničky i hudební a taneční vystoupení.

     Vzhledem k letošnímu příznivému ohlasu, kdy si mnohé z babiček  s chutí zazpívaly koledy společně se sborem, a na základě jejich přání, jsme se nakonec domluvili, že nezůstane jen u vánočních  setkání. Proto již nyní přemýšlíme, co pěkného připravíme pro příští, tentokrát jarní setkání.

dsc-0031-nahled

dsc-0037-nahled

dsc-0064-nahled

dsc-0068-nahled

 

Mgr. Květa Děrdová

EVVO koordinátorka a vedoucí SK Břidličná

admin, 5. 1. 2014, 12:28

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci