váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Prvomájová víkendovka

     Přesto že květen nezačal zrovna zářivě, nýbrž nás přivítal zamračenou oblohou a dešťovými kapkami, nic to nezměnilo na odhodlání užít si volný  den  naplno.

     A tak nikoho neudivilo, když  se v 9,30 hod vyvalilo z objednaného autobusu přes 20 dětí – členů SK Břidličná a vydalo se po již známé cestě směrem k JK Jestřábí.  Jasně, že bylo vše předem dohodnuto, a tak na ně čekali koně, ale i horký čaj, nějaké potraviny a později,  dokonce i oběd.  Ale to hlavní, proč se všichni vydali zrovna sem,  byli koníci, střelba z paintballových zbraní  a vlastnoruční výroba čmelákovníku.  O tom, že se veškerá očekávání splnila na jedničku, napoví nejvíce pořízené fotografie z průběhu dne.

     Jen je ještě třeba zdržet se chvíli u toho divného slova čmelákovník. Zjednodušeně lze říct, že jde o domeček speciálně vyrobený pro zahnízdění  čmeláčích matek. Známe je všichni, ty velké bzučivé včelí medvídky, poletující při zemi a hledající si vhodnou škvírku, v níž by se mohli usadit.  Proč je jim třeba věnovat tolik pozornosti? Tak  o tom by vám mohli vyprávět právě členové přírodovědného kroužku při SK Břidličná, kteří se o celou víkendovou akci přičinili v rámci projektu Zelené školy, vyhlašované  sdružením Tereza, za  finanční podpory nadačního  fondu Tesco.  Oni jsou totiž naši čmeláci pro opylení rostlin stejně potřební jako včely medonosné. Přesto je jim věnováno  mnohem méně pozornosti. A možností pro jejich přirozené úkryty rovněž ubývá.  A tak se výše zmíněné děti rozhodly aspoň o malou nápravu. 

     A proč zrovna o víkendu a na JK Jestřábí v Oskavě? I nato vám můžeme dát snadnou odpověď. Spolupráce těchto dvou občanských sdružení probíhá již dlouhodobě a k plné spokojenosti obou stran. To znamená, že je zde vždy  možné spojit  příjemné s užitečným. Tedy zábavu i kucení pro užitek. A co víc si přát.

Fotky

Květa Děrdová
vedoucí SK

 

admin, 4. 5. 2015, 12:25

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci