váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Projekt České zemědělské univerzity Praha - Ptáci online i u nás škole

http://www.ptacionline.cz/…amy/aktualni?…

 

Projekt je realizován Fakultou životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze od roku 2014. Aktuálně organizátoři spolupracují s více než dvěma desítkami školských zařízení, soukromých uživatelů a také s Ministerstvem životního prostředí. Na území Moravskoslezského kraje jsou nainstalovány tři „chytré ptačí budky“ a jedna z nich je od letošního roku i u nás v areálu ZŠ Břidličná.

 

 

Hlavním cílem projektu PTÁCI ONLINE, je přiblížit vědeckou činnost široké veřejnosti, A to v rámci motta „věda lidem — lidé pro vědu“. Organizátoři chtějí zapojit školy, veřejné a zájmové organizace do sběru biologických dat.

Účastníci projektu tak mají možnost sledovat ptačí hnízdění online prostřednictvím internetové sítě na www.ptacionline.cz. Výstupy z videa slouží jako ideální pomůcka pro děti i dospělé, a mohou se stát zdrojem dat pro studentské i vědecké práce.

Co je to tzv. „chytrá ptačí budka“? Byla vyvinuta pro účely monitorování hnízdění ohroženého druhu sovy – sýce rousného. Na vývoji této ptačí budky se podílela Fakulta životního prostředí ČZU v Praze, Centrum Informatiky, Robotiky a Kybernetiky ČVUT v Praze a firma ELNICO, s.r.o.. V rámci navazujícího projektu PTÁCI ONLINE byla technologie upravena pro monitorování hnízdění běžných druhů pěvců.

A jak to vypadá u nás? Naše budka má už také své nájemníky. Jedná se o pár sýkory koňadry. Kdo se chce seznámit s průběhem „zabydlování“ a následného hnízdění, podívá se na videa na www.ptacionline.cz.

  po-vyjmuti-zaslepky-nahled

Mgr. Květa Děrdová
Koordinátorka EVVO

admin, 6. 4. 2017, 9:03

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci