váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Probouzení jara, aneb oživlé tradice

     Tak hotovo, jaro už může konečně propuknout.  Na víkendovce 11. – 13.4. 2014 ho totiž 24 účastníků naplno odstartovalo :-) !

     Již druhou víkendovku, v tomto roce, pro své členy zorganizovalo  společně občanské sdružení  SK Břidličná a JK Jestřábí.  A to opět za výrazného  finančního přispění Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, v rámci projektu  SMOK – SÍŤ MULTIKULTURNÍCH OTEVŘENÝCH KLUBŮ. 

     Pravda, začátek byl poněkud akční, protože správce hotelu Václavov nějak pozapomněl na příjezd a přijel na místo se zpožděním.  Ale potom bylo již vše v pořádku.  Teplé radiátory, teplá večeře a kdo byl vytrvalý, dočkal se i teplé vody ve sprchách :-). Na programu byly i ledolamky a nástin dalšího programu pro příští den.

     Sobota byla slunečná a naplněná nepřetržitým programem. Účastníci se vrhli do vyfukování vajíček, zadělávali těsto na ukrajinské velikonoční pečivo skrývající se pod názvem kulič. Také se dozvěděli zajímavosti o zvycích velikonočních svátků tak, jak se tradují na Ukrajině. Dále se při besedě, na niž přišla i paní, která žila dlouhou dobu v USA, dozvěděli o životě a vítání jara v Americe i další zajímavosti ze zámoří.   

     Hezké počasí i další program však lákal všechny ven. Jak by také ne, vždyť je na JK čekali nasedlaní koníci a připravený paintball. Nechybělo ani pátrání po okolí. Cílem však nebylo hledání velikonočních pamlsků, nýbrž prvních jarních kvítků, které již ve volné jesenické přírodě kvetly. Ale nemyslete, o sladkou odměnu v podobě čokoládové figurky velikonočního zajíčka účastníci pobytu nepřišli. Čekal na každého, kdo splnil všechny úkoly sobotního dne :-).

     V podvečer se opět všichni sesedli v klubovně a byli svědky toho, jak lze z mléka vyrobit domácí sýr. Ti odvážnější se stali i pomocníky při tomto snažení, ostatní jen napjatě sledovali, co se bude dít. Jasně, pokud bychom to chtěli vidět ve skutečném časovém rozvrhu, čekali bychom plné 3 dny. Ale lektor zvládl časový posun :-), a tak celý proces trval jen o něco víc než hodinu. Potom mohli všichni ochutnat již dříve zhotovený vzorek. Zmizel opravdu rychle, byl dobrý! Večer byli účastníci víkendovky tak utahaní, že šli rovnou spát.

     Nedělní ráno sice začalo malinko zataženou oblohou, ale měli jsme štěstí. Déšť se spustil až po odpoledním ukončení programu a společném odjezdu. Předtím však bylo na plánu dokončení velikonočních dekoračních drobností, které  si většina odvezla domů jako připomínku hezky prožitého víkendu.

     Čas i počasí vyšlo i na druhé kolo koníčkování a kluci se ještě jednou pokusili zahrát na kovboje a zkrotit značkovací pistole :-).

     Po obědě se kluci za podpory lektora ještě pustili do pletení velikonoční pomlázky. Ti šikovnější si mohli dokonce vyzkoušet uplést ji z 8 proutků, ostatní alespoň ze čtyř. A znáte kluky, hned si je chtěli vyzkoušet i v praxi  :-).  Prostě pohoda, jen ten autobus, podle všech účastníků mohl mít  aspoň ze dvě hodiny zpoždění. Nu nevadí, sejdeme se zase příště.

Foto

 

 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná 

admin, 25. 4. 2014, 8:15

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci