váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Přírodopisné soutěže v ZŠ Břidličná

     Bez nadsázky se dá říct, že první polovina května přírodopisným soutěžím přála. Hned na začátku května jsme se dozvěděli, že jsme byli vybráni v soutěži Lupínek a Jehlička, kterou pravidelně pořádají Lesy ČR. Samo s sebou, že nás to potěšilo a těšíme se na doručení odměny. A nejen to, s ještě větší vervou jsme se pustili do dalších úkolů. Uvidíme, zda nám bude přát štěstí i nadále.

jehlicka

     Nu, že jsme se letos dostali do krajského kola Biologické olympiády už možná víte. Kristýna Kvapilová nás reprezentovala 13. května 2010 v Ostravě. Soutěž byla opravdu velmi náročná, utkali se ti nejlepší z okresních kol. Sjelo se 25 soutěžících, kteří zdolávali náročné praktické i teoretické úkoly. Ne vše se Kristýně povedlo, ale rozhodně se neztratila. Gratulujeme! Tak uvidíme zda a komu se podaří bojovat v krajském kole příští rok :)
     To ovšem zdaleka není vše. Tomáš Merva a Kuba Krejčí, oba z 6. A, se rozhodli, že se zapojí do celorepublikové soutěže pořádané pražským sdružením Arnika na téma Kouzlo běžících vod. Soutěž má 6 kol a v každém kole musí soutěžící splnit nelehké úkoly týkající se zvoleného vodního toku. Kluci si vybrali potok Polička, v prvním kole odebírali vzorky bentosu a určovali pomocí klíče jednotlivé živočichy. V druhém kole, které právě začalo, se vrhnou na měření pH a teploty vody, zjistí znečištění… Do soutěže jsou zapojeny nejen základní školy, ale i střední školy. Nejedná se totiž o typ školy, ale o věk soutěžících. Soutěž je určena pro zájemce od 12 let do 18 let. Po každém kole se vyhlásí tři nejlepší práce. A i zde se můžeme pochlubit, v prvním kole jsme se umístili na krásném 2. místě. To si zaslouží opravdu velkou pochvalu! Ať se vám kluci daří i nadále a neztratíte elán v průběhu celé soutěže.
     Poslední krajskou soutěží je již druhý ročník ekologicko-zeměpisné korespondenční soutěže Evropa kolem nás. Na samotném průběhu se naše škola podílí spolu s ASK ČR Brno a Europe Direct Olomouc. Soutěž, které se letos zúčastnilo 20 škol z Olomouckého a Moravskoslezského kraje, bude ve středu 19. května 2010 ukončena. Tak držme našim družstvům palce, ať se ani v této konkurenci neztratí

arnika

Mgr. Květa Děrdová

admin, 19. 5. 2010, 12:20

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci