váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Príma závěr

     Tak jsme zde opět se zprávami ze ZŠ Břidličná. Pro letošní školní rok asi již posledními co se EVVO programů a činnosti kroužků přírodovědy a chovatelství, které zaštiťuje SK Břidličná, týče.

     První zprávou je, že v týdnu 13. – 18. 6. se náš vítězný šestičlenný Baby team z krajského kola Zlatého listu, zúčastnil Národního kola této soutěže.

     Přesto, že je složen ze žáků 4.A třídy, tedy byl nejmladším týmem finále, neztratil se zde.

     Národního kola se zúčastnilo celkem 30 šestičlenných družstev – vítězů krajských kol, tedy po 15 v kategoriích M a S. Baby team patřil do kategorie M, určené pro žáky 4. – 6. tříd a tomu odpovídajících tříd osmiletých gymnázií.

     Během soustředění se žáci denně účastnili odborných přednášek, exkurzí a praktických cvičení vedených odborníky z oblasti ornitologie, geologie, mykologie, botaniky, zoologie, herpetologie a dalších. Předposlední den pobytu si mohli všichni prověřit získané vědomosti a dovednosti během 5 km dlouhé soutěžní stezky, plné úkolů a vědomostních stanovišť. Stezka byla pro všechny opravdu náročná. O to radostnější bylo pro Baby team vyhlášení výsledků, když se dozvěděli, že skončili na krásném 9. místě!!! Nechali za sebou šest družstev z Prahy, Středočeského, Plzeňského, Pardubického, Karlovarského a Jihomoravského. Myslím, že si zaslouží naše uznání.

Fotky

    Druhou zprávou je informace o tom, že oba výše zmíněné kroužky se rozloučí s letošní úspěšnou sezonou společnou akcí v ZOO Olomouc. Pořadatelem je Zoo Olomouc a program má název Den pro outloně váhavé.

     Zde si mají žáci z kroužků organizovaných SK Břidličná, možnost opět ověřit své znalosti, dozvědět se mnoho nového a ještě si navíc zasoutěžit jen tak, pro zábavu :-)!

     Třetí zpráva je kratičká. Chceme všem, co nám a naší činnosti ve šk. roce 2015/16 fandili, poděkovat za přízeň a popřát krásné prožití letních prázdnin! Těšíme se na setkávání v příštím školním roce!

 

Květa Děrdová
ved. SK Břidličná

admin, 27. 6. 2016, 21:37

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci