váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Předvánoční „šňůra“ s dětským sborečkem

Letos před Vánoci začal fungovat v naší škole pod vedením sbormistryně paní Bernardiny Mereďové dětský sboreček. Jednou týdně se zde scházela děvčata od první až po pátou třídu a s nadšením se připravovala na vystoupení nejen v Břidličné, ale také ve Velké Štáhli, ve Vajglově, v Razové a u různých příležitostí. První vystoupení proběhlo u rozsvícení vánočního stromu o první adventní neděli před Městským úřadem v našem městě. Zpěv koled a písniček za doprovodu Káji Němce na klávesy byl proložen recitací vánočních a zimních básniček Karolínky Králové, Honzíka Pavláta, Natálky Stárkové a Markétky Zhánělové. 

Další sobotu následovalo vystoupení na Mikulášské besídce ve Velké Štáhli, v neděli ve Vajglově, kde se konal společný adventní koncert sborečku se sborem Bernardini. Další neděli děti zpívaly na adventním koncertě ve starokatolickém kostele v Břidličné s opravdovou cimbálovkou. Závěrečný koncert opět společně s Bernardini proběhl v Razové. Navíc sboreček zazpíval na vernisáži výtvarných prací našich místních umělců a také pro potěšení jubilantů, kteří se sešli na oslavě ve společenském domě. Všude děti sklidily obrovský potlesk a uznání. Velké poděkování patří paní Bernardině Mereďové za profesionální a trpělivou přípravu celého projektu a těšíme se na další spolupráci.

Fotky

Mgr. Jarmila Gardoňová

admin, 9. 1. 2017, 11:55

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci