váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Pomoci může každý

Spojit zábavu s pomocí přírodě není zas až tak těžké. Nevěříte? Tak v tom případě se zeptejte na „recept“ žáků z přírodovědných kroužků SK ASK ČR Břidličná. Jejich recept je jednoduchý:

Zavolejte na nejbližší lesní správu a dohodněte se, která lokalita je určena pro sběr geneticky vhodných semen dubu. Nu, a potom už jen stačí vhodně se obléknout, vzít si tašku a huráááá ven!

Přesně tak to udělali dne 4. 10. 2018 již výše zmínění žáci. Společně se po vyučování rozjeli do lokality – Dlouhá Loučka k vytipovaným dubům. Na místě na ně už čekali zaměstnanci Lesní správy Janovice. Vysvětlili všem, jak je sběr právě v současné době, kdy stromy trpí suchem a mění se složení lesů, důležitý. Upozornili žáky na to, že jen jakkoliv nepoškozené plody mají pro sběr význam. Pak už se pustili všichni pilně do sbírání. Odpoledne se vydařilo, podařilo se nasbírat přes 12 kg žaludů. Při jejich velikosti je to opravdu hezký sběr. Ale to nebylo vše. V samém závěru akce čekalo sběrače překvapení. To, když se dozvěděli, že si mohou ještě chvíli posedět u ohýnku, popovídat si a opéct špekáček.

Pokud by se vám tento návod zdál přece jen náročnější, je zde ještě jedna, mnohem jednodušší možnost. Prostě jděte jen tak do lesa, parku, hájku, nebo jen před dům a porozhlédněte se, co by mohlo přijít v zimě k chuti ptákům, nebo zvěři. Nasušené kaštany, žaludy, bukvice, semínka trav, jitrocelů, bobulky z keřů, ale i nasušené slupky z jablek, když dělají maminky závin …. To vše řádně nasušené, bez známek plísně, bude vhodným dárkem a pomoc přírodě v zimních měsících.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek


Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

admin, 16. 10. 2018, 14:02

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci