váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Oslavy lesa 2016

     Říjen není jen měsícem, v němž si připomínáme den Vzniku samostatného Československa. Je rovněž dobou, kdy se příroda pomalu loučí s uplynulým vegetačním obdobím. Barví se naposledy do těch nejkrásnějších a nejpestřejších barev, jaké si jen umíme představit, vydává poslední sladké plody i houby. Prostě je to ten pravý čas na to, abychom si připomněli, jak je pro nás důležitá.

     Proto si na tuto dobu každým rokem připravují Lesy ČR, s .p. celou řadu zajímavých akcí pro veřejnost. K těm nejzdařilejším patří dozajista ta s názvem Oslavy lesa. Tak se pravidelně mění například v Olomouci hlavní alej Smetanových sadů v jednu velkou dobrodružnou trasu plnou zajímavých stanovišť, úkolů, soutěží a pozoruhodností pro malé i velké. V letošním roce se uskutečnila ve dnech 20. až 22.10.

     A jak již jistě tušíte, členové přírodovědného a chovatelského kroužku SK Břidličná při ZŠ si oslavy nenechali jen tak „utéct“. Proto se po týdnu plném deště rozjeli do Olomouce. A protože se nejen říká že „Odvážným štěstí přeje“, ale občas je to i pravda, počasí se v pátek 21. 10. umoudřilo a našim výletníkům opravdu přálo. Mohli si tak bez nebezpečí promoknutí projít celou trasu a na jejím konci nejen spočítat splněné úkoly, ale dokonce za ně získat i drobnou odměnu. Tím však jejich zážitky nebyly zdaleka u konce, naopak. To byl jen takový rozjezd. Skutečnou lahůdkou pro ně byly výukové programy nazvané ZOO všemi smysly a Setkání s kontaktním zvířetem, objednané v ZOO Olomouc. Je třeba napsat, že oběma zmíněnými programy provázela účastníky trpělivě a s velkým pochopením pro příval otázek, Ing. Břečková, za což jí moc děkujeme.  Když si pak mohli všichni zájemci opravdu pohladit a dokonce nakrmit malé surikaty Ríšu a Máňu, nadšení nebralo konce.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 30. 10. 2016, 21:01

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci