váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Oslavy 100. vyročí vzniku ČSR

Před časem bylo na internetových stránkách naší školy avizováno zadání historicko-dějepisné soutěže šikovných žáků. Od začátku školního roku však probíhaly ve výtvarných výchovách tematicky zaměřené práce na stoleté výročí vzniku Československa a k ,,osmičkovým" událostem naší země. Část  těchto prací byla vystavena od 22. října v budově Městského úřadu. Zbylými pracemi byla vyzdobena celá naše škola, a to i v rámci celostátní akce ,,Český den s Českými vlajkami". 

K 28. říjnu viselo ve školních budovách 272 vlajek a vlaječek. Ve čtvrtek 25. října proběhl před ZŠ dopředu avizovaný slavnostní akt ,,Sázení památné lípy", symbolu naší země, za účasti vedení města Břidličné. Zazněla státní hymna a oblíbená píseň T. G. Masaryka - ,,Ach synku, synku…" Vše bylo velmi důstojné a dojemné. Součástí tohoto aktu bylo sestavení tak zvané ,,živé vlajky" z žáků naší školy, ba i učitelů. Každý měl v tento den za úkol přijít oblečen v barvách státní vlajky. Také byla oficiálně otevřena ,,retro třída", kde je možno zhlédnout dobové předměty a výbavu škol napříč uplynulými léty. Tato třída bude sloužit k dějepisným účelům. Tak též je třeba zmínit spolupráci s Městskou knihovnou v Břidličné, kde probíhaly historické lekce pro naše žáky. Přímo ve škole pak proběhlo pásmo přednášek ,,Stoleté kořeny". Jelikož svátek vzniku Československa připadl v kalendáři na neděli, připravily si paní kuchařky naší jídelny v poslední den týdne, tedy v pátek, oslavu ,,po svém". Uvařily tradiční československé menu a obsluhovaly v dobových zástěrách. V těchto dnech probíhá uzávěrka prací našich žáků vyhlášené historické soutěže. Následně budou práce posuzovány porotou a ohodnoceny. Při slavnostním vyhlášení výsledků proběhnou veřejné prezentace těchto prací zúčastněnými žáky. Termín bude v čas dopředu oznámen s patřičnou pozvánkou. Tímto naše škola důstojně završí stoleté oslavy od vzniku dnes již neexistujícího Československa.

Fotky

Za ZŠ Břidličná Mgr. et Mgr. Miroslav Hanuš.

admin, 5. 11. 2018, 21:14

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci